”Anneme Artık DUR Lazım” seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor

Yapımcılığını Kedi Sahne Sanatları’nın üstlendiği iki perdelik ”Anneme Artık DUR Lazım” seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor.

Anneler ve kızlarının neredeyse dünyanın varoluşundan bu yana hiç değişmeyen çekişme ve sevgi dolu ilişkisini konu alan oyunda, eski bir İstanbul hanımefendisini olan Neveser Hanım (Suna Keskin) uzun süredir ona yarenlik eden yardımcısı Nazmiş (Ecmel İs) ile birlikte yaşamaktadır. Başarılı bir iş kadını olan kızını (Damla Cercisoğlu) hala küçük kızı gibi gören Neveser Hanım, kızının hayatına müdahale etmesini engellemektedir. Ta ki, otuz yıldır kullandığı emektar arabasıyla bir polis aracına çarpana kadar. Çünkü artık ona bir şoför gerekmektedir (Hakan Altıner). Anne-kız ilişkisinin en sıcak ve samimi haliyle anlatıldığı bu oyunda başta Suna Keskin ve Hakan Altıner olmak üzere, Damla Cercisoğlu ve Ecmel İs yer alıyor. Yönetmenliğini Hakan Altıner’in üstlendiği ”Anneme Artık DUR Lazım” prömiyerini 22 Mart Cuma günü Sahne Maslak’ta gerçekleştirecek.

blank

KÜNYE

ANNEME ARTIK DUR LAZIM

Yöneten: Hakan Altıner

OYUNCULAR

• SUNA KESKİN

• HAKAN ALTINER

• DAMLA CERCİSOĞLU

• ECMEL İS

Dekor ve Kostüm Tasarımı: Tülin Pural

Işık Tasarımı: Kaan Pural

Ses Tasarımı: Ufuk Serbest

Afiş ve Görsel Tasarım: Barış Çantay

Fotoğraf: Ege İşlek

Medya İletişim Sorumlusu: Ecem Kaprol

Sahne Amiri: Duygu Nihan Taş

Kostüm Sorumlusu: Aygün Babayeva

Dekor Uygulama: Abdullah Gündüz, Ömer Faruk Şafak

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.