André Rieu yepyeni gösterisiyle İstanbul ve Ankara’da hayranlarıyla buluşacak

Dünyanın tüm müzik otoritelerince bu yüzyılın en önemli müzisyenlerinden biri kabul edilen André Rieu, yepyeni gösterisi ve muhteşem şovuyla bir kez daha Türkiye’ye geliyor. Dünya Turnesi kapsamında Yapı Kredi ana sponsorluğunda IEG Live ve Piu Entertainment işbirliğiyle 10 Mart’ta Ankara Arena Spor Salonu’nda ilk kez Ankaralı müzikseverlerle buluşacak olan sanatçı, 12 Mart’ta ise İstanbul Ülker Sports Arena’da sahne alacak.

Klasik müziği olimpiyat statlarına taşıyarak geniş kitlelerle buluşturan dünyaca ünlü sanatçı André Rieu, Mart ayında bir kez daha Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak. 2014 yılı Kasım ayındaki konserinde sahneye karlar ve rengarenk balonlar yağdıran, sürpriz Türkçe şarkılarla gönülleri fetheden Rieu, bir kez daha hafızalara kazınacak bir sahne şovuna imza atacak.

Yapı Kredi ana sponsorluğunda IEG Live ve Piu Entertainment işbirliği Good Music in Town serisi çerçevesinde Türkiye’ye gelen “Valslerin Kralı” Andre Rieu, Dünya Turnesi kapsamında Ankara’da ilk kez konser verecek. 10 Mart 2016 tarihinde Ankara Arena Spor Salonu’nda sahne alacak ünlü sanatçı, sürprizlerle dolu yeni şovuyla unutulmaz bir gece yaşatacak. Yoğun istek üzerine tekrar 12 Mart 2016’da ise İstanbul’da Ülker Sports Arena’da konser verecek Rieu, her iki konserinde de dünyanın en ünlü orkestralarından Johann Strauss Orkestrası’yla sahne alacak.

Listelerde 1 numara

Bugüne kadar dünya müzik listelerinde 30 kez liste birinciliği, 355 Platin Albüm Ödülü, 35 milyon DVD satışı, 2012 dünyanın en çok satan erkek sanatçısı, 2009-2011 Yılın Tur Sanatçısı Top 10 gibi başarıları elinde tutan André Rieu, yine Pollstar’da 2012 yılının en çok kazanan müzisyenler listesinde 12. sırada yer alıyor. The New York Times’da yayınlanan bir incelemede“Klasik Müziğin Madonna’sı” olarak söz edilen André Rieu’nun müziğinin tüm dünyayı kucaklayabilecek bir güce sahip olduğu belirtiliyor.

ANDRE RIEU HAKKINDA:

André Rieu, 1980’lerin başında kurduğu Maastricht Salon Orkestrası ile adını duyurdu ve özellikle Strauss’un valslerine getirdiği yorumlarıyla “Waltz King” olarak adlandırılmaya başladı. Babasından aldığı keman eğitiminin ardından, Lüttich, Maastricht ve Brüksel konservatuvarlarında eğitimine devam eden Rieu, 10 yıl boyunca Limburg Senfonu Orkestrası’nın üyesi oldu. Franz Lehar’ın “Gold and Silver”ını icra eden bir salon grubuna katılması, Rieu’nun müzikal kariyerini bu yönde çizmesinde etkili oldu. 1978 yılında kendi salon orkestrası Maastricht Salon Orkestrası’nı kuran André Rieu, 1987 yılına kadar çalıştığı orkestrası ile önce De Capo ardından da Philips labellarından albümler yayımladı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.