Anadolu Ateşi 4 kuşak bir arada sahneye çıktı

“Anadolu Ateşi” bir kez daha Harbiye’yi sardı! Harbiye Açıkhava’daki özel gösterileri için aylardır titizlikle çalışan ekip, 4 kuşak bir arada sahneye çıktı! Tüm gösteri binlerce seyircinin alkışları eşliğinde sahnelendi!

“İSTANBUL SEYİRCİMİZİ ÇOK ÖZLEMİŞTİK”

Açılış konuşmasını yapan 2 küçük dansçı Lidya Aksoy (5) ve Mira Gün Yılmaz (7): “Gösterimize hoşgeldiniz. Biz Anadolu Ateşi’nin en küçük dansçılarıyız. Bugün sizlere çok güzel bir gösteri sunacağız. Şimdi 4 kuşak Anadolu Ateşi’ni sahneye davet ediyorum” dedi. Mikrofonu miniklerden devralan Mustafa Erdoğan “Sizlere bugün 3 yaşından 53 yaşına kadarki dansçılarımızla Anadolu Ateşi şöleni sunacağız. İstanbul seyircimizi çok özlemiştik. Uzun süredir hem dünyada hem de Türkiye’de turnedeyiz. 17 yıldır Anadolu türküsü söylüyoruz. Öncelikle bu zor koşullarda bizlerle birlikte, yorulmadan, usanmadan çalışan emekçi arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi ve dans şöleni başladı.

“Anadolu Ateşi”, 16. Yıl Özel Gösterisi ile 14 Ağustos Pazartesi günü Harbiye Açıkhava’yı coşturdu.

2001’den bugüne Almanya, Çin, Hollanda, Belçika, Japonya, Mısır, Danimarka, Amerika, Malezya, dahil 98 ülkeye “Anadolu Ateşi”ni taşıyan ekip, Harbiye Açıkhava’da sanat ve dans tutkunlarıyla bir araya geldi!

blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.