Amasya’da iki yakayı buluşturan köprü açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, iki yakayı bir araya getiren Taşova Sanayi Mahallesi Köprüsü’nü açtıklarını belirterek, köprü ile araç ve yaya trafik yoğunluğunun rahatlayacağını, ulaşım standardının yükseleceğini söyledi.

AMASYA (İGFA) – Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Taşova Sanayi Mahallesi Köprüsü açılışına katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye’nin altyapı eksikliklerini büyük oranda tamamladıklarını belirten Karaismailoğlu, Türkiye’nin yalçın kayalarını, derin vadilerini tünel ve viyadüklerle aştıklarını, tünellerin uzunluğunu 13 kat artırarak 650 kilometrenin üzerine çıkarttıklarını söyledi.

AMASYA’’NIN ULAŞIM VE İLETİŞİMİ İÇİN 9.3 MİLYAR TL’’DEN FAZLA YATIRIM YAPTIK

Ülke genelindeki yatırım seferberliğinden şirin Amasya ve Taşova’nın da nasibini aldığını aktaran Bakan Karaismailoğlu, bugüne kadar Amasya’nın ulaşım ve iletişimi için 9 milyar 346 milyon lira yatırım yapıldığını açıkladı.

“Son 20 yılda, Amasya’nın bölünmüş yol uzunluğunu, 9 kattan fazla artırarak 72 kilometreye ulaştırdık” diyen Karaismailoğlu, Amasya’’ya yapılan yatırımlarla ilgili de bilgi verdi. Hedeflerinin Haziran ayı içerisinde Merzifon Havalimanı’ndaki terminal binasındaki inşaatı tamamlamak olduğunu kaydeden Karaismailoğlu, “Daha önce hızlı internet kullanıcısı olmayan Amasya’da bugün 363 binin üzerinde abone hızlı internet hizmeti veriyoruz. Ladik-Taşova Yolu’nda 24,2 kilometre bitümlü sıcak kaplamalı tek yol ile birlikte 220 metre uzunluğundaki 2 köprüyü tamamladık. 395 metre uzunluğundaki 3 köprünün de yer aldığı projeyi 2023’ün başlarında bitirmeyi hedefledik. Taşova’da Merzifon-Havza Ayrımı-Suluova-Amasya-Taşova yol ikmal işine de devam ediyoruz” diye konuştu.

KÖPRÜ, 100 METRE UZUNLUĞUNDA VE 3 AÇIKLI OLARAK İNŞA EDİLDİ

Amasya’’da güzel işlerin açılışlarında buluşmak, şehrin iletişimini, ulaşımını, ticaretini, sosyal yaşamını altyapı yatırımlarıyla canlandırmanın mutlu ettiğini, heyecanlandırdığını kaydeden Karaismailoğlu, Taşova Sanayi Mahallesi Köprüsü’’nün açılışının da bunlardan biri olduğunu söyledi.

Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, “eski köprünün yerine, yeni köprünün ihalesini geçen sene yaparak çalışmalara hızlı şekilde başladıklarını belirterek, “100 metre uzunluğunda ve 3 açıklı köprümüz, bitümlü sıcak asfaltlı olarak inşa edildi. Yeni Sanayi Mahallesi Köprüsü ile bölgedeki ulaşım talebi de karşılandı. Köprümüz, araç ve yaya trafik yoğunluğunu rahatlatarak, güvenli ve konforlu seyahat imkanı sağlıyor. Proje ile ilçe merkezinin sanayi, pazar gibi ticaret alanları ile okul, adliye, hastane gibi hizmet alanlarının bulunduğu bölgeler arasında ulaşım standardını yükseltecek projemiz, Taşova’nın, Taşovalıların yaşam kalitesini yükseltecek hizmetlerimizden biri olacak”” diye konuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.