Altun: Miçotakis fırsatı değerlendiremedi!

Yunanistan’da yayınlanan Kathimerini gazetesine verdiği mülakatta, gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Miçotakis, Türkiye’nin verdiği fırsatı değerlendiremedi” dedi.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunan Kathimerini gazetesine konuştu.

Gazetedeki mülakata ilişkin İletişim Başkanlığı’ndan aktarılan habere göre, söz konusu gazete röportajında “Sayın Cumhurbaşkanımız, Miçotakis hükümetine bir şans vererek diyalog kanallarını açmıştı. Yunanistan başbakanı bu fırsatı değerlendiremedi” diyen İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Yunanistan, Türkiye’yi küçük hesaplarla veya üçüncü ülkelere güvenerek karşısına alarak ancak kendine zarar verir” dedi.

Sondaj gemilerimizin nerede faaliyet göstereceği, Türkiye’nin egemen bir devlet olarak tek başına alacağı kararlarla belirleneceğini kaydeden Başkan Altun, “Yunanistan gayrı askeri statüdeki adaları silahlandırarak uluslararası anlaşmaları ihlal ediyor. Türkiye’nin böyle bir konuda Yunanistan’ın yasadışı adımlarına ses çıkarmayacağını düşünmek, Türkiye’yi anlamamaktır. Ege’de birkaç aydır gerilimi tırmandıran taraf Yunanistan’dır. Türkiye, Yunanistan kadar tehlikeli bir oyun oynamak isteseydi Türk savaş uçaklarını Attiki yarımadasının semalarında görürdünüz. Ama bizim böyle bir derdimiz yok” diye konuştu.

Altun, gerilimi yükselten taraf olmadık ve olmayacaklarının altını çizerek, “Her türlü hamleye cevap verecek imkân ve kabiliyetlere sahip olduklarını” söyledi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.