“Altın Caretta” ödülleri sahiplerini buldu

Saygın Medya, Saygın Kurt tarafından bu yıl ilki düzenlenen KKTC Altın Caretta Turizm ve Yaşam  Ödülleri Töreni, Girne’deki Merit Crystal Cove Hotel Ana Sponsorluğunda yapıldı.

Gecede Altın Caretta kazanan KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın yanı sıra Chp İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’de Yılın Siyasetçisi ödüle layık görüldü. KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve yeni kabineden bakanların yanı sıra, şarkıcı Sinan Özen, usta oyuncu Rasim Öztekin, Barış Manço adına eşi Lale Manço ve oğulları Doğukan ve Batıkan Manço, ünlü işletmeci ve Portaxe Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Sapmaz, Fidol Okulları kurucusu Alev Birgül, Halk Tv haber sunucusu Mehtap Özkan, Dünya Teakwondo Şampiyonu Murat Sarıkuş, ünlü haber sunucusu ve yazar Saba Tümer, Kuzey Kıbrıslı şarkıcılar Genco Ecer, Ahmet Evan ve O Ses Türkiye şampiyonu Lütfiye Özipek, usta yorumcu ve şair Ahmet Selçuk İlkan, şarkıcı Elif Kaya, halk miziğinin güçlü sesi Soner Olgun, komedi oyuncusu Çetin Altay da törende hazır bulundu.

Gecede siyaset dalında Altın Caretta kazanan Gürsel Tekin, bu ödüle layık görüldüğü için çok mutlu olduğunu dile getirirken, siyaseten “daha çok çalışıp, çok daha fazla başarılı olmalıyız” dedi.

Kuzey Kıbrıs Yılın Siyasetçisi ödülünü kazanan Ersin Tatar, kurulan yeni kabinenin ardından aynı gün ödül kazanarak tarihe geçti. Ersin Tatar yaptığı konuşmada; KKTC Başbakanı olarak, böyle bir geceden çok mutlu olduğunu, Altın Caretta ödüllerinin Kuzey Kıbrıs’ın tanıtımına ciddi bir katkı sağladığını, Türkiye’den birçok ünlü ismi, tören vesilesiyle görme ve tanıma fırsatı yakaladığını belirterek, geceyi düzenleyen Saygın Medya’ya ve geceye ev sahipliği yapan Merit Crystal Cove Hotel’e teşekkür etti.

Gecenin en ilginç anı Sinan Özen’in ödülünü başbakan Ersin Tatar’ın elinden alma anı oldu. Ersin Tatar ile Sinan Özen’in çok eskiden tanıştıkları, hatta Ersin Tatar’ın Show TV genel müdürü olduğu dönemde Sinan Özen’le sık sık biraraya geldiği öğrenildi.

ASUDE CEMRE İLK ÖDÜLÜNÜ ALDI

Katıldığı “O Ses Türkiye” yarışmasında seslendirdiği  “Diva Dance” isimli şarkı performansı hala hafızalardan silinmeyen, ardından Cenk Eroğlu imzalı “Unutulurmuş” ve “Kara Fırtına” isimli şarkıları Garaj Müzik etiketiyle piyasaya çıkan Asude Cemre, gecede, “En İyi Çıkış Yapan Rock Sanatçısı” ödülüne layık görüldü. Konseri olduğu için Asude Cemre’nin ödülünü, babası usta magazin gazetecisi Oktay İnci aldı. Daha önce yurt içinde ve yurt dışında “opera” dalında birçok derece kazanan Asude Cemre, rock yorumcusu olarak Türkiye’deki ilk müzik ödülünü almış oldu.

ONUR ÖDÜLLERİ GECEYE DAMGA VURDU

Törenin en duygusal anları şüphesiz onur ödülleri dağıtıldığı sırada yaşandı. Barış Manço anısına hazırlanan ödül, eşi Lale Manço ve oğulları Doğukan ve Batıkan Manço’ya teslim edilirken, salonda alkış tufanı koptu. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş da unutulmadı. Rauf Denktaş için hazırlanan Altın Caretta Özel Ödülü ailesine teslim edilirken, salonda duygusal anlar yaşandı. Rauf Denktaş adına ödülü teslim alan torunu Aydın Denktaş, dedesinin vefatından sonra ilk onur ödülü olduğunu belirtti ve Denktaş ailesi olarak çok gururlandıklarını söyledi.

FİDOL OKULLARI ÖDÜLE DOYMUYOR

Finlandiya İlhamlı Eğitim Sistemi anlayışıyla kurulan ve kısa sürede adından sıkça söz ettiren Fidol Okulları, “KKTC Altın Caretta Turizm ve Yaşam Ödüllleri” töreninde “Yılın Eğitim Markası” ödülüne layık görüldü. Fidol Okulları adına ödülü, okul kurucusu Alev Birgül aldı.

İşte Ödül Kazananlar;

KKTC YILIN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ – DENİZ KAPLUMBAĞALARI REHABİLİTASYON MERKEZİ -MERİTTA
KKTC YILIN MARKA OTELİ – Merit Crystal Cove Hotel
YILIN ÇIKIŞ YAPAN ROCK SANATÇISI – KARA FIRTINA – ASUDE CEMRE (TÜRKİYE)
KKTC YILIN İŞ KADINI – ÖZLEM ÖZBEKOĞLU
KKTC YILIN SİYASETÇİSİ – KKTC BAŞBAKANI – ERSİN TATAR
KKTC YILIN SANAT MARKASI – FOTOĞRAF SANATÇISI – HAKTAN OKUMUŞOĞLU
KKTC YILIN ÜNİVERSİTE MARKASI – LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ
KKTC YILIN İNTERNET GAZETESİ – DİYALOG GAZETESİ
KKTC YILIN GAZETESİ – KIBRIS GAZETESİ
KKTC YILIN TELEVİZYON KANALI – KIBRIS GENÇ TV
KKTC YILIN SANATÇISI – LÜTFİYE ÖZİPEK
KKTC YILIN PROJESİ – KAYA PALAZZO HOTEL
YAŞAM BOYU BAŞARI, EMEK VE ONUR ÖDÜLÜ – MERİT LEFKOŞE OTEL GENEL MÜDÜRÜ–MİNE GÜRSES
KKTC TURİZME KATKI VE ONUR ÖDÜLÜ – SİNAN VARDAR
YILIN SİYASETÇİSİ – GÜRSEL TEKİN
YAŞAM BOYU BAŞARI VE ONUR ÖDÜLÜ – RASİM ÖZTEKİN
EMEK, BAŞARI VE ONUR ÖDÜLÜ – BARIŞ MANÇO
KKTC ALTIN CARETTA ONUR ÖZEL ÖDÜLÜ – KKTC KURUCUSU ve İLK CUMHURBAŞKANI – RAUF RAİF DENKTAŞ
YILIN POP MÜZİK SANATÇISI (KADIN) – ELİF KAYA
YILIN HİZMET MARKASI – PORTAXE – LÜTFÜ SAPMAZ
YILIN EĞİTİM MARKASI (TÜRKİYE) – FİDOL OKULLARI
YILIN HABER SPİKERİ (KADIN) – NAZLI ÇELİK
YILIN HABER SPİKERİ (ERKEK) – İSMAİL KÜÇÜKKAYA
YILIN İŞ KADINI (TÜRKİYE) – Net Holding Genel Koordinatörü HANDE TİBUK
YILIN SPORCUSU (TÜRKİYE) – DÜNYA TEAKWONDO ŞAMPİYONU – MURAT SARIKUŞ
YILIN YAZARI – SABA TÜMER
YILIN MAGAZİN PROGRAMI – MÜGE VE GÜLŞEN’LE 2. SAYFA
YILIN MAGAZİN VE CEMİYET DERGİSİ – KLASS MAGAZİN – MUAMMER KAPUCUOĞLU
YILIN ALBÜMÜ – UNUTULMAYAN ŞARKILAR – AHMET SELÇUK İLKAN
YILIN DİZİ OYUNCUSU – Bir Zamanlar Çukurova – FEKELİ ALİ RAHMET – KEREM ALIŞIK
YILIN HALK MÜZİK SANATÇISI – SONER OLGUN
YILIN FANTEZİ MÜZİK SANATÇISI – SİNAN ÖZEN

GazeteMAG Arşiv Haber