Almanya’da Ukrayna’ya destek gösterisi

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşta, dünyanın dört bir yanından tepki yağıyor. Almanya’da binlerce kişi, Kiev yönetimine destek yürüyüşünde bir araya geldi.

Rusya’nın Ukrayna topraklarında başlattığı operasyon devam ederken, Kiev yönetimine dünyadan destek gelmeye devam ediyor. Almanya’nın başkenti Berlin’de çok sayıda dernek ve kurumun oluşturduğu bir inisiyatifin “Savaşı durdurun. Ukrayna için barış ve dayanışma” sloganıyla düzenlediği gösteri için binlerce kişi Alexanderplatz meydanında toplandı.

Leipziger ve Ebert caddeleri üzerinden Zafer Anıtı’na kadar yürüyen göstericiler, Ukrayna bayraklarının yanı sıra üzerinde “Putin Ukrayna’dan elini çek”, “Savaşa hayır”, “Barış” ve “Savaşı durdurun” yazılı döviz ve pankartlar taşıdı.

ÇOCUKLARIYLA KATILDILAR

Çok sayıda çocuklu ailenin de katılığı gösteride Ukrayna’nın hava sahasının kapatılması, Rusya’dan enerji alımının durdurulması ve Ukrayna’nın Avrupa Birliği’ne (AB) alınması istendi.

Berlin polisi gösteriye yaklaşık 11 bin kişinin katıldığını duyurdu. 27 Şubat’ta Berlin’de düzenlenen düzenlen savaş karşıtı gösteriye yüz binlerce kişi katılmıştı.

Benzer gösteriler ülkenin değişik kentlerinde de yapıldı. Stuttgart kentinde 35 bin, Frankfurt’ta 12 bin ve Hamburg’da 10 bin kişinin bu gösterilere katıldığı bildirildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.