gazetemag tv

Aleyna Tilki’den Diyarbakır eleştirilerine cevap

Aleyna Tilki’nin dün gece Diyarbakır’da verdiği konser sırasında saldırı gerçekleşmişti.

Aleyna Tilki, Diyarbakır’da sahne almasıyla ilgili, özellikle saldırıdan sonra sosyal medyada yer alan “Diyarbakır’da ne işi var” eleştirilerine yanıt verdi.

Genç şarkıcı; “Bayrağımız göklerde dalgalandıkça, biz her yerdeyiz. Doğusu batısı olmaz ki. İnsanların, ülkemizin en çok motivasyona ihtiyacı var” açıklamasını yaptı.

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi’nde sahneye çıkan Aleyna Tilki platformda şarkı söylediği sırada arka arkaya patlamalar gerçekleşmişti.

Sonrasında yapılan incelemede, saldırıyı düzenleyenlerin 12-13 yaşlarında olduğu ve mekana iki boru tipi el yapımı patlayıcı ile saldırdıkları öğrenilmişti.

Aleyna Tilki’nin menajeri de olayın ardınan saldırının mekana giremeyen seyirciler tarafından yapıldığını açıklamıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.