Aleyna Çakır soruşturmasında Ümitcan Uygun ve babası gözaltına alındı!

Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında gözaltın alınan ardından serbest bırakılan eski sevgili Ümitcan Uygun uyuşturucudan gözaltına alındı.

3 Haziran 2020 tarihinde Ankara’da Aleyna Çakır adındaki genç bir kadının cansız bedeni bulundu. Çakır’ın cesedi erkek arkadaşı Ümitcan Uygun tarafından bulunurken ilk incelemelerde bornoz kuşağıyla kendisini astığı belirtildi.

Aleyna’nın ölümünün ardından sosyal medyada dolaşıma sokulan görüntülerde Uygun tarafından sık sık şiddete maruz kaldığı görüldü.

Söz konusu gelişmeler üzerine ölümün baş şüphelisi konumuna gelen Uygun, cinayet işlemediğini Aleyna’nın ölümüyle ilgisi olmadığını açıkladı. Fakat şiddet görüntülerinde Aleyna’nın baygınlık geçirmesi nedeniyle bu ifadeler kamuoyunda kabul görmedi. Birçok vatandaş, Uygun’un cinayet işlemiş olabileceğini iddia etti.

Başsavcılıktan Aleyna Çakır soruşturması hakkında açıklama

Uygun’un annesi, olaydan birkaç ay sonra tabancayla intihar etti. Bu olayı ‘toplum baskısına’ bağlayan Uygun, konuyu gündeme taşıyan Müge Anlı’yı tehdit etmişti.

Geçtiğimiz günlerde de sosyal medya hesabının hacklenmesiyle gündeme gelen Uygun’un, kadınlarla cinsel içerikli konuşmaları sosyal medyaya servis edildi.

ADLİ TIP: ALEYNA ASILMA SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Adli Tıp Kurumu’nun Aleyna Çakır’ın ölümüne ilişkin ‘asılma sonucu öldü’ yönündeki raporu yeni tartışmaları da beraberinde getirdi.

Karar sonrası Çakır ailesinin avukatları, Adli Tıp Kurumu tarafından başsavcılığa gönderilen raporlardaki bir erkeğe ait DNA örneklerinin Uygun’a ait olup olmadığının araştırılmasını istemişti.

Başsavcılık, Çakır’dan otopsi işleminde alınan örnek ve tırnağında tespit edilen DNA profilleriliyle şüphelininkinin karşılaştırılmasına karar verdi. Adli Tıp Raporunda “asılma” dışında ölüme neden olabilecek bir belirti tespit edilemediği de söylenmişti.

UYUŞTURUCU İÇERKEN GÖRÜNTÜLENDİ

Bu gelişmeler sıcaklığını korurken Ümitcan Uygun’un uyuşturucu kullandığı görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Kısa sürede büyük tepki çeken görüntüleri izleyen kullanıcılar, “Ümitcan Uygun neden tutuklanmıyor?” şeklinde paylaşımlarda bulundu.

GÖZALTINA ALINDI

Ümitcan Uygun uyuşturucu kullanmak ve uyuşturucuya özendirmek suçlamasıyla gözaltına alındı.

Ankara Emniyeti Narkotik Şube Müdürlüğü Ekip’lerince Babası Durak Uygun ile birlikte gözaltına alınan Uygun’un emniyetteki sorgusunun devam ettiği öğrenildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.