Akşener: “Nebati GES’ten sonra YES çıkarırsa şaşırmayın”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Gelire Endeksli Senet girişimini eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Nebati GES’ten sonra YES, yani Yandaş Endeksli Senet çıkarırsa şaşırmayın” dedi.

ANKARA (İGFA) – Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KYK yurtlarında yaşanan intiharları gündeme getirdi. Akşener, “Öğrencilerimizin yaşadığı barınma sorunu; onları dernek ve vakıflara ait, özel yurtlara mecbur bırakırken… KYK yurtlarının başıboş yönetimlerin eline bırakılmasına göz yumamayız” dedi.

Akdeniz Üniversitesi’ndeki intiharlara değinen Akşener, Elmalılı Hamdi Yazır yurtlarında yaşananların soruşturulması için konunun takipçisi olacaklarını açkladı.

Bu arada Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıkladığı gelire endeksli senet (GES) girişimini eleştiren Akşener, “Meğer devlet hava meydanları ile kıyı emniyetinin gelirlerini pazarlıyorlarmış. Bu gelirler daha önce millete harcanırken şimdi GES alan tasarruf sahibine gidecek” dedi. Akşener, “Nebati GES’ten sonra YES, yani yandaş endeksli senet çıkarırsa şaşırmayın” yorumunda bulundu.

Akşener, ayrıca kur korumalı mevduat hesabının ülkemize maliyeti 200 milyar lirayı bulacağını söyledi.

https://youtu.be/-U3Ui0nXxqo

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.