Akıllı saatler şekeri ölçecek! Diyabet hastalarına müjde!

G.Kore merkezli teknoloji firması Samsung, yeni ürettiği akıllı saat modellerinde diyabet izleme özelliği olacağını duyurdu. Bu sayede diyabetli hastaların günlük kan şekeri seviyelerini takip etmesi kolaylaşacak.

G.Kore merkezli teknoloji firması Samsung, yeni ürettiği akıllı saat modellerinde diyabet izleme özelliği olacağını duyurdu.

Kore ETNews’in haberine göre Samsung, akıllı saat modelleri Galaxy Watch 4 veya Galaxy Watch Active 3’e kan şekeri izleme özelliği ekleyeceğini açıkladı. Bu yenilik sayesinde diyabetli hastaların günlük kan şekeri seviyelerini takip etmesi daha da kolaylaşacak.

Firmanın geliştirdiği optik bir sensör sayesinde de hastalardan kan alma ihtiyacının ortadan kalkacağı bildirildi.

Öte yandan Samsung bir süredir kan şekeri takibi için non-invasive (yayılım göstermeyen ) teknikler üzerinde çalıştığını belirtirken ‘Raman spektroskopisi’ adı verilen bir yöntem kullanarak kan şekeri seviyelerini kolayca izleyebildiklerini açıkladı. Bu işlemde, kimyasal bileşimi tanımlamak için lazer cihazı kullanılıyor

20 SANİYEDE KAN ŞEKERİ SONUCU

Samsung’un kullandığı benzer bir yöntemle kan şekeri sonucu veren akıllı bir saat tanıtıldı. Quantum Operations adlı girişimçi bir Japon firma tarafından yapılan saat, 20 saniyede kan şekerini ölçüyor.

Samsung’un akıllı saatlere getirdiği bu özellik sayesinde yeni bir satış rekoruna ulaşacağı tahmin ediliyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler
jock gets convinced to fuck man.http://you-jizz-videos.com

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.