Akbank Sanat Sanatçı Ozan Türkkan’nın “Micro Flow” İsimli Eseri İle İstanbul’un Genç Festivali Festz’de

Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın farklı disiplinlerinde uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat, 10, 11 ve 12 Haziran tarihleri arasında Akbank ana sponsorluğunda gerçekleşecek Z kuşağı odaklı gençlik festivali FestZ’de sanatçı Ozan Türkkan’nın “Micro Flow” isimli eserini genç sanatseverlerle buluşturuyor.

Glitch sanatı ve elde edilen ses çıktılarının görselleştirildiği Micro Flow eseri, izleyicisini hem görsel açıdan hem de ses açısından dinamik bir deneyime davet ediyor. Müze Gazhane’nin Soğutma Alanı’nda izleyicilerin deneyimleyeceği eser için sanatçı Ozan Türkkan şöyle diyor:

“Micro Flow, 5 adet minimal ses ve görsel kompozisyonundan oluşuyor. Görseller ses aracılığı ile yaratılıyor. Bugün bilimsel araştırmalar, tüm yaratılışın hareket ve titreşimdeki enerji olduğunu, her titreşimin kendi sesi, rengi ve görsel modeli olduğunu kabul etmiştir. Titreşim yeterince yavaş olduğunda, onu maddi dünyamız olarak tanırız”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.