AK Parti’nin gündeminde Seferihisar’ın bozuk yolları ve Akarca vardı

Seferihisar Belediye Meclisi Ağustos Ayı olağan gündemiyle toplandı. Toplantıda AK Parti Grubu’nun gündeminde Akarca Bölgesi ve Seferihisar’da bitmeyen yol sorunu vardı.
Ağustos ayı Seferihisar Belediye Meclisi 1. Birleşimi Seferihisar Belediye Meclis Salonunda olağan gündemiyle toplandı. Meclis Toplantısında, imar plan değişikliği söz konusu olan alanlar, zabıta personeline verilecek olan fazla çalışma ücretleri ve komisyondan gelen önergeler görüşülürken, ÖSYM sınavlarında başarılı olan öğrencilere ödül verilmesi tüm meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ümit Cingöz, dört yıl aradan sonra mavi bayrağı tekrar alan Akarca’da denize akıtılan arıtma suyu sorununun hala çözülmediğine dikkat çekti. Konuya çözüm bulunmadığı taktirde kazanılan mavi bayrağı tekrar kaybedileceğini söyleyen Cingöz, “Arıtma tesisinde derin deşarj çalışmasının bir an önce yapılması gerekiyor. Bu konudaki çalışmalar hızlandırıp sonuca ulaştırılmalı” diye konuştu. Cingöz’e cevap veren CHP Seferihisar Belediye Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili Sefer Topçu, Büyükşehir Belediyesinin ihaleyi yaptığını Tarım Bakanlığından alınması gereken bir iznin olduğunu belirtip “İznin alınması ile ilgili sizin aracılığınızla AK Parti’den rica edelim Tarım bakanlığından alınması gereken izin noktasında görüşmeleri yapalım” ifadelerini kullandı. İzin çalışmalarının ihalelerden önce yapılması gerektiğini ancak izinle ilgili bir eksiklik varsa çözümü noktasında süreci memnuniyetle takip edeceklerini dile getirdi.
Cingöz, “Akarca için birlikte çalışalım”
Akarca’nın mahalle olması konusunu da vurgulayan Cingöz, “Bu konu ile ilgili Akarca sakinlerinin haklı ve yoğun bir talepleri var. Bununla ilgili meclisimizde bir komisyon oluşturup bununla ilgili çalışma yapılması gerekiyor. Vatandaşın talebini görmezden gelmemeliyiz. Bizim temennimiz Akarca’nın mahalle olması ile ilgili bir an önce birlikte bir çalışma yaparak sonuca ulaştırmak. Bu konuda yaptığınız çalışmalar varsa bizi de dahil edin. El birliği ile Akarca için birlikte çalışarak bu konuyu çözüme kavuşturalım” diye konuştu. Akarca’nın mahalle olmasını biz de istiyoruz diyen Meclis Başkan Vekili Duygu Ulu, “Bununla ilgili bir kamuoyu araştırması yapacağız. Bu konu Hıdırlık ve Tepecik Mahallelerini de ilgilendiriyor. Konu ile ilgili çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Seferihisar’da devam eden bozuk yol sorununu da dile getiren Cingöz, Gözsüzler Caddesi yol yapım çalışmasında caddenin başının ve sonunun yapılmayıp ortasının yapılmasının vatandaşta yarattığı rahatsızlığı dile getirdi. Asfaltlamanın iki ay önce yapılmasına rağmen kalan kısımlar ilgili vatandaşın mağdur ve şikayetçi olduğunu söyleyen Cingöz, “Gözsüzler Caddesinde yapılan asfaltlama çalışmasında caddenin giriş ve çıkış bölümleri yarım bırakılmış ve burada vatandaş mağdur olduklarını dile getiriyor. Asfalt Gökhisar Kent Sitesinden başlıyor giriş kısmı hala bozuk. Diğer girişinde ise İZSU’ya ait bir kazı var ve bu çok büyük bir çukur. Bölgede yaşayanlar daha önce etrafında bir güvenlik önlemi de olmadığını yakın zamanda bir beton bariyer yapıldığını, çukurun hem güvenlik zafiyeti oluşturduğunu hem de içine dolan çöplerin Çevre kirliliği yarattığını söylüyor. Bu çalışma da vatandaşın daha fazla mağdur olmaması için bir an önce tamamlanmalı” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.