AK Partili Baran’dan Karşıyaka Stadı açıklaması

AK PARTİLİ BARAN: BAŞKAN TUGAY TAŞ TAŞIMIYOR, MAZERET ÜRETİYOR

AK Parti İzmir Büyükşehir ve Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, Karşıyaka Stadı için sert çıktı. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’a seslenen Baran, “Görev süreniz bitmeden stat alanını bürüyen yabani otları temizletin. En azından stat için çalışmaya başladık dersiniz.” dedi.

Karşıyaka’da yapım süreci yerel yönetime devredildikten sonra yaklaşık bir yıldır ilerleme kaydedilemeyen stat inşası, ilçe siyasetinde gündem olmaya devam ediyor. AK Parti İzmir Büyükşehir ve Karşıyak Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, stat inşaatıyla ilgili yaşanan somut bir gelişme olmadığını söylerken, yaşanan sürecin yalnızca Karşıyaka’ya zaman kaybettirdiğini söylerken, yerel yönetimi çarpıcı ifadelerle eleştirdi.

“KARŞIYAKALILARI OYALAMAK YAKIŞIK ALMIYOR”

AK Partili Baran, “Başkan Cemil Tugay stat inşaatı için taş taşıma görevini üstlenecekti ama kendisine, kamuoyunu oyalama görevi verilmiş. Elimizi taşın altına koyduk, ateşten gömlek giydik diyerek yapılan açıklamaların yaklaşık bir senedir hiçbir karşılığının olmadığını görüyoruz. Siz ateşten gömlek giyip hizmet üretmiyorsunuz, siz jilet gibi gömlekler giyip mazeret üretiyorsunuz. Karşıyaka’ya günlük belediyecilik hizmetlerini sunmakta başarılı olamayan bir anlayışın eser kazandırmasını zaten beklemiyoruz fakat kıymetli Karşıyakalıları oyalamaları gerçekten yakışık almayan bir noktaya gelmiştir. Projeler gelmedi, bakanlık şunu yapmadı, buranın busu varmış diye mazeret üreten anlayış, yakında buraya stat yapılırsa deniz kenarında rutubet olur bile deseler şaşırmayacağız.” dedi.

“BAHANELER MAKAMA YAKIŞMIYOR”

Baran, “Sayın Tugay’a hangi eksiği söylesek ya gelecek zamanlı olarak yapılacağını söylüyor ya da neden henüz olmadığına ilişkin bahaneler sunuyor. Kaldırımlar diyoruz bahane, çöp konteynerleri bahane, çarşı esnafının sorunları için bahane… İzmir kent merkezindeki tüm belediyeler kendisiyle aynı partiye mensup olmasına karşın Başkan Tugay’a göre nedense en mağdur olan hep Karşıyaka Belediyesi’dir. Karşıyaka’da belediye binasında fayans kırılsa, Bakanlık silikon vermedi diyecek kadar rutin mağduriyet, bu makama yakışmamaktadır.” dedi.

“OTLARI TEMİZLEYEREK HİZMET YAPTIK DİYEBİLİRLER”

Mavişehir’de ilk ihalesi 2016’da yapılmasına karşın, aradan geçen 6 yıllık süreçte henüz yarısı bile tamamlanamayan opera binasını örnek gösteren Baran, “Alt tarafı bir opera binasının dahi 6 yıldır süründürülüyor olması, Büyükşehir’den Karşıyaka Belediyesi’ne kadar CHP’nin ilçemize önem vermediğinin bir göstergesidir. Dolayısıyla Sayın Tugay’a tavsiyem, İzmir Marşı eşliğinde stat alanındaki yabani otları temizlesinler. Hiç olmazsa stadın yapımına başladık derler.” ifadelerini kullandıç

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.