Ahmet Mumtaz Taylan: Kadında fiziğe, güzelliğe bakarım

BloombergHT’de hafta içi her akşam yayınlanan BBO yapımın yapımcılığını üstlendiği Aslı Safak’la İşin Aslı’nın konuğu Ahmet Mumtaz Taylan oldu. Ünlu oyuncu tüm sorulara samimiyetle yanıt verirken çarpıcı açıklamalarda da bulundu

‘TAM KADRO LEYLA İLE MECNUN YENİDEN BAŞLIYOR’

Efsane dizi ‘Leyla İle Mecnun’un cekimlerine yeniden başlanacağını daha önce açıklayan Ahmet Mümtaz Taylan, bu kez yeni bir müjde verdi.

Her karakteri ayrı sevilen dizinin tüm karakterleri ve yeni eklemelerle bir kez daha seyircisiyle buluşacak.

Ünlü oyuncu ‘çekim tarihini söylemek bana düşmez ama evet tam kadro olacak yeni çekimler..’ ifadelerini kullandı.

ŞAŞIRTAN KÜFÜR İTİRAFI!

Türkçeyi güzel kullanımı ile dikkat çeken Ahmet Mümtaz Taylan Aslı Şafak’ın ‘argo ile aranız nasıl?’ Sorusuna “argo kullanımını bilirim hatta arkadaş ortamında güzel küfürler de ettiğim olur. Küfü karşındakini incitmemeli hatta güldürüp;ben bu lafı neden yedim diye sordurtmalı” şeklinde cevap verdi.

Özel hayatına dair tüm soruları da samimiyetle yanıtlayan Ahmet Mümtaz Taylan’ın açıklamaları bunlarla sınırlı kalmadı. Ünlü oyuncu bilinmeyenlerini ilk kez anlattı. İşte ünlü oyuncunun programda yaptığı dikkat çeken açıklamalar…

blank

“ONAYLANMA VE KENDİNİ SEVDİRME ÇABASI EN BÜYÜK TRAVMAMDIR”

“En büyük tavmamdır. Yakın zamanda tespit edebildim, öyle kolay olmuyor böyle seyleri yakalamak. Bu kadar çok ve sık yer değiştirdiğin zaman; oradaki ilişkilerin belli bir derinliğe kavuşmadan bitiyor ve yenisine çalışmak zorunda kalıyorsun. O da insanda sürekli bir kendini kabul ettirme, onaylanma ihtiyacını körükleyen bir şey. Seni sevsinler diye sevmediğin beğenmediğin şeyler de yapmaya başlıyorsun. Sert bir travma ve acıklı bir şey. Onun için ben kitaplara filmlere falan bağlandım hep”

“KAZANDIĞIM İLK PARAYLA KIRTASİYE MALZEMESİ ALDIM”

“Bizim yaşımızda şimdiki kadar çeşitlilik yoktu. Ben anadolu’nun çok uzak yerlerinde ilkokula başladım. Herkes için geçerli olan bir yoksunluğun parçasıydım. İçimde kalan şeyler çoktur. Para kazandığımda çeşit çeşit kalemler kırtasiye malzemesi aldım. Evim hala küçük bir kırtasiye dükkanı gibidir”

TRAVMA KİMSENİN İŞİNE YARAMAZ, TRAVMA SİZİ KÜÇÜLTECEK BİR ŞEY ONLARLA HESAPLAŞIP KENARA KALDIRIN

“Travmalar vardır, size hayatta zorluk çıkartmış olabilir ama bunun hayatınız boyunca devam etmemesi için onlarla yüzleşmek, onları paketlemek -bir yere gömmek üzerini örtmek değil- istiflemek gerekir. Onlar sizi küçültecek bir şey. Travma kimin ne işine yarar”

“AYŞE DOĞDUKTAN SONRA KENDİMLE YÜZLEŞMEYİ ÖĞRENDİM. EVLAT SAHİBİ OLMAK DEVRİMCİ BİR EYLEMDİR”

“Ayşe doğduktan sonra daha çabuk geliştim. Sıkıntılarımı bir kenara bırakmayı, eksiklerimi onarmaya çalışmayı , yüksek sesle kendime itiraf etmeyi yüzleşmeyi öğrendim. Evlat sahibi olmak çok devrimci bir eylemdir eğer doğru düzgün yapıyorsanız.”

“BENİM İÇİN OYUNCU, YÖNETMEN, YAZAR DENMESİN; İYİ BİR ABİMİZ, KARDEŞİMİZ DENSİN”

“ ‘Ahmet Mümtaz Taylan Kim?’ dedikleri zaman; oyuncu yönetmen ve yazar denmesini beklemiyorum. Esas özlediğim, beklediğim, peşinde koştuğum şey ‘İyi bir abimizdir’ ‘İyi bir kardeşimizdir’ denmesi. Bundan daha yüksek bir kariyer olmaz.”

“KADINDA FİZİĞE VE GÜZELLİĞE BAKARIM”

“Kadında fiziğe, güzelliğe bakarım. İşin Aslı o mudur dersen değildir ama bu böyle genetik bir arızadır. Erkekler de kadınlar da öyledir. Dış görünüşe takılırsın ama bir yaştan sonra öyle değil. Sabah uyandığında konuşman gerekecek. Yakışıklıysan da güzelsen de konuşman gerekecek. O zaman herkesin ipliği meydana çıkacak.”

“KIZIMIN BİR EVİ VAR, BENİM EVİM YOK, İSTEMİYORUM”

“Ayşe’nin bir evi var. Ödüyorum hala. Benim yok, ben istemiyorum. Kız çocuktur, kızımın bir evi var.”

“HUYSUZDUM, HAYAT TÖRPÜLEDİ”

“Çok huysuzum, huysuzdum. Huysuzluğumu törpüledim. Hayat ağzınıza çarpa çarpa hallediyor o işi.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.