Ahmet Hakan’dan Ekrem İmamoğlu’na olay tepki!

Hürriyet yazarı ve CNN Türk’te yayınlanan “Tarafsız Bölge” programının moderatörü Ahmet Hakan, Ekrem İmamoğlu’nun, “CNN Türk’te beni çeken kameramanlar kovuldu” iddiasına yanıt verdi.

CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, katıldığı bir programda ”CNN Türk’te katıldığım programı çeken 4 kameramanın işine son verildiğini duydum” iddiasında bulunmuştu. İddiayı köşesine taşıyan Tarafsız Bölge sunucusu ve gazeteci Ahmet Hakan “Bütün siyasetçilerimiz ‘Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şey oldu ama fark edemedik’ noktasına doğru ilerliyor” dedi.

Ahmet Hakan, Hürriyet’te “Beni çektiler diye kameramanları işten atmışlar” başlığıyla yayımlanan yazısında Ekrem İmamoğlu’nun “CNN Türk’te katıldığım programı çeken dört kameramanın işine son verildiğini duydum” iddiasına cevap verdi.

“‘GALİBA BİRİLERİ BİZİ TROLLÜYOR’ DEMİYOR”

Hakan’ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

“ŞÖYLE bir açıklama yapmış Ekrem İmamoğlu:

“İnşallah doğru değildir. CNN Türk’te katıldığım programı çeken dört kameramanın işine son verildiğini duydum. Beni çeken kameramanın ne suçu var?”

Ekrem İmamoğlu gibi “mantıksız”, “tutarsız” ve “ahmakça” her türlü iddia karşısında haklı olarak isyan eden bir siyasetçi bile…

Mantıksızlığın kralı sayılabilecek böylesi şapşal bir iddia karşısında…

– “Yahu bu çok sersem sepelek bir iddia… Nerden baksan tutarsız, nerden baksan ahmakça” demiyor.

– “Bu durumda rejiyi yönetenin de resmi seçenin de çayı verenin de soruyu soranın da işine son verilmesi gerekir” demiyor.

– “Bu kesin yalan bir bilgidir. Galiba birileri bizi trollüyor. Arkadaşlar şu işi iyi bir araştırın” demiyor.

ALİ İHSAN YAVUZ’UN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Yazısında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un sözlerini anımsatan Hakan, şu ifadeleri kullandı:

“Peki ya ne yapıyor? Başından sona mantıksızlık kokan bu iddiaya… Resmen ve alenen ‘inanılacak bilgi’ muamelesi çekiyor, çekebiliyor. Galiba AK Partilisi, CHP’lisi hiç fark etmiyor. Bütün siyasetçilerimiz çok büyük bir hızla… ‘Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şey oldu ama fark edemedik’ noktasına doğru ilerliyor.”

EKREM İMAMOĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu Sözcü TV’de yayınlanan Halk Arenası programına konuk olmuştu. Programda Uğur Dündar’ın sorularını yanıtlayan İmamoğlu, CNN Türk ile ilgili çarpıcı bir iddiada bulunarak şunları söylemişti:

“Bir duyum ama inşallah doğru değildir. İnşallah böyle bir şey yapmamışlardır. CNN Türk’te katıldığım programı çeken 4 kameramanın işine son verildiğini duydum. Eğer bunu CNN Türk birkaç gün içerisinde yalanlamaz ise, sukut ikrardandır. Yani kabul etmiş olursunuz. Beni çeken kameramanın ne suçu var?”

CNN TÜRK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

CNN Türk, yaptığı açıklamada “Sayın Ekrem İmamoğlu’nun katıldığı Tarafsız Bölge programının ardından görevli kameramanların işine son verildiği bilgisi doğru değildir. Kurumumuz bünyesinde görev yapan kameramanlar görevlerinin başındadır” demişti.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.