Ahmet Hakan, Halil Sezai’yi yerden yere vurdu!

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan bugünkü köşesinde, İstanbul’un Tuzla ilçesinde komşusunu darbeden Halil Sezai’yi yazdı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Tuzla’da aynı sitede bulunan komşusu 65 yaşındaki Hüseyin Meriç’i darbettiği görüntüleri ortaya çıkan Halil Sezai hakkında bir yazı kaleme aldı.

Ahmet Hakan, “Sen artık hepimiz tarafından… ‘İncir Reçeli’ diye oynadığın filmlerle değil, yaşlı bir adama yönelik uyguladığın şiddet görüntüleriyle hatırlanacaksın Halil Sezai” görüşünde bulundu.

Ahmet Hakan, yazısına şöyle devam etti:

Sen artık bizim gözümüzde…

“Romantik şarkılar söyleyen, ıssızlığın ortasındaki kentli adam” olmaktan çıkıp “mağara adamının teki” durumuna düştün Halil Sezai.

*

Sen artık hepimiz için…

Sorunlarını kaba kuvvetle çözmeye çalışan, kendine hâkim olamayan, öfkesini kontrol altına alamayan magandanın en önde gidenisin Halil Sezai.

*

Sen artık şu saatten sonra…

Normal zamanlarda kadın hakları falan konusunda fiyakalı duyarlar kasan ama bulduğu ilk fırsatta gerçek yüzünü gösteren bir riyakârsın Halil Sezai.

Sen artık sanat piyasalarında…

“Hayal kırıklığı” olarak… “Aman dileyene el kaldıran tip” olarak… “Romantizmin yüz karası” olarak… Anılacaksın Halil Sezai.

*

Sen artık tüm toplum açısından…

Kendisini savunamayacak yaşlı bir adamın evini basmaya iki çam yarmasıyla birlikte giden, delikanlılıktan hayli uzak bir adamsın Halil Sezai.

*

Yaptığın açıklamayı da okudum.

Şiddete bin bir mazeret üretmişsin.

Şiddetin mazereti olmaz Halil Sezai.

GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız. TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.