Ağırlığını yitirebilir… Netflix’e rakip 5 platform!

Netflix kuşkusuz tarihinin en parlak dönemini geçiriyor. Peki ya rakipleri neler planlıyor?

Online dizi ve film platformu Netflix kuşkusuz tarihinin en parlak dönemini geçiriyor. Ancak Netflix bu sektöre gözünü diken dev şirketlerin projeleri sonrası sektördeki ağırlığını yitirebilir. Peki hangi platformlar Netflix’e rakip olarak karşımıza çıkıyor?

BBC
İngiliz yayın kurumu BBC ve ITV’nin, Netflix’e rakip bir platform oluşturmaya hazırlandıkları bildirildi. BBC’den yapılan açıklamada, BBC ve ITV’nin, görüşmelerin son aşamasında oldukları, “BritBox” olarak adlandırılacak platformun bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesinin planladığı belirtildi.

Apple
Buna ek olarak ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın Netflix’e rakip olacak platformunun lansman tarihi belli oldu. Apple’ın ‘it’s show time’ (Şov zamanı) sloganı ile duyurduğu lansmanın 25 mart’ta yapılacağı açıklandı. Lansman Kaliforniya Cupertino’daki Apple Campus’te yapılacak.

Bir süredir online film ve dizi platformu kurmak için yoğun mesai harcayan Apple’ın bugüne kadar bu proje kapsamında 2 milyar dolar harcadığı belirtiliyor. Apple’ın yeni platformunun lansman sonrası dünya genelinde yayına başlayacağı da gelen bilgiler arasında.

Marvel ve DC
Peki ya süper kahraman severler? ABD’de aylık 8 dolar ücretle yayın hayatına başlayacak olan platform sadece DC hikayelerini sevenleri hedefliyor. Marvel ise kahramanlarının film haklarına sahip olan Fox’u da bünyesine katan Disney, Disney+ ile Netflix’e karşı en ciddi rakiplerden birisi olarak görülüyor.

Facebook ve Amazon
İnternet devi Amazon ünlü sinema rehber sitesi IMDb.com üzerinden Freedive adında bir servis sunuyor. Sosyal medya devi Facebook, ‘Facebook Watch’ isimli platformu ile tıpkı Netflix gibi kendi orijinal film ve dizilerini sunmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.