Ağır hasta sayısında korkutan artış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte koronavirüsten (corona virüs) 74 kişinin hayatını kaybettiğini, yeni hasta sayısının ise 2 bin 106 olduğunu duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Kasım koronavirüs (corona virüs) tablosunu açıkladı. Verilere göre, son 24 saatte 74 kişi koronadan hayatını kaybetti, toplam can kaybı 10 bin 326’ya yükseldi.

Bugün toplam 123 bin 343 test yapılırken, 2 bin 106 yeni tanı konuldu. Toplam hasta sayısı 377 bin 473 oldu.

İyileşen bin 515 kişiyle birlikte toplam iyileşen toplam hasta sayısı 325 bin 486’ya yükseldi.

Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 5.0, toplam ağır hasta sayısının ise 2 bin 177 olduğu açıklandı.

Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 50.8, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 67.1 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 33.4 olarak duyuruldu.

“AĞIR HASTA SAYISINI DÜŞÜRMEK ZORUNDAYIZ”

Sosyal medya hesabından güncel verilere ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı:

Bugün tespit edilen 2.106 hastamız var. Ağır hasta sayısındaki yükseliş bugün de devam etti. Ağır hasta sayısını düşürmek zorundayız.

Sağlık personelimiz her olağan üstü durumda olağan üstü fedakârlıkla çalışıyor. Onlara destek olmak için tedbirlere uyun.

Sağlık Bakanlığı, corona virüsü salgını nedeniyle dün 75 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 213 yeni hastanın tespit edildiğini ve bin 506 kişinin sağlığına kavuştuğunu duyurmuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.