Afrika kökenli sekiz müzisyenden oluşan Kokoroko caz ve afrobeat’in heyecanını 28 Mayıs’ta Zorlu PSM’ye taşıyor!

Zorlu PSM Meets EFG London Jazz Festival

Dünya çapında gerçekleşen en prestijli caz festivallerinden EFG Londra Caz Festivali 30. yılını kutladığı bu sene Zorlu PSM Meets EFG London Jazz Festival serisi ile İstanbul’daki cazseverlerle buluşmaya devam ediyor. Caz ve afrobeat ile benzersiz üretimlere imza atan Kokoroko, 28 Mayıs akşamı İstanbul’daki hayranlarına eğlenceli bir gece yaşatacak.

Mayıs ayında iple çektiğimiz konserleri izleyeceğimiz Zorlu PSM meets EFG London Jazz Festival’de sahne alacak isimlerden biri de Londra çıkışlı Kokoroko olacak. Londra’da Brixton ve Stockwell’de büyüyen Afrika kökenli sekiz müzisyenin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan ve isimlerinin müzik dünyasında yayılmasını sağlayan 2019 çıkışlı “Abusey Junction” adlı albümleri ile İngiliz caz sahnesinin en kalabalık ekipleri arasında yer alan Kokoroko, afrobeat tınıları ile harmanladığı caz üretimleri ile 28 Mayıs akşamı London X İstanbul Zorlu PSM Meets EFG London Jazz Festival kapsamında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde cazseverlerle buluşacak.

The Guardian’ın caz dünyasının takip edilmesi gereken toplulukları arasında gösterdiği Kokoroko’nun 2020 yılındaki “Carry Me Home” single’ı Spotify’da grubun en çok dinlenen parçaları arasında yer aldı ve 5 milyondan fazla kez çalındı. Kenya’da bir müzik atölyesine katıldıktan sonra 2014 yılında trompetçi/besteci Sheila Maurice-Gray tarafından kurulan “We Give Thanks” ve “Something’s Going On” ile bu yıla merhaba diyen Kokoroko’yu etkileyici canlı performansları ile izlemek için 28 Mayıs’ta Zorlu PSM’de kaçırmayın!

Kokoroko konserininbiletleri passo.com.tr üzerinden satışta.

Bilet Fiyatları:

Avantajlı Dönem 2 Fiyat: ₺275,00

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.