Adele yeni rekorun sahibi oldu

Adele’in Youtube’da saatte bir milyon kez çalınan şarkısı Adele, PSY’ın ‘Gangham Style’ şarkısıyla kırdığı rekorun yeni sahibi oldu.

İlk 48 saatte YouTube’ta 50 milyondan fazla kez tıklan tıklanan Adele’in Hello isimli şarkısı YouTube’ta 1 milyar rakamına ulaşanlar kervanına katıldı.

Youtube’tan yapılan açıklamaya göre, bir süredir müzik listelerinin tepesinden inmeyen şarkı bu rakama 87 günde ulaştı. Bu da Adele’i rekorun yeni sahibi yaptı.

‘Gangnam Style’ isimli şarkısı ile bir anda sosyal medya fenomenine dönüşen isimli Güney Koreli şarkıcı PSY, şarkısının YouTube’ta yayınlanmasından 158 gün sonra 1 milyar izlenmesinin ardından bu rekorun sahibi olmuştu.
Rekoru Adele’e kaptıran PSY kimsenin kıramayacağı başka bir rekora sahip. 3 yıl önce Gangnam Style ile büyük çıkış yakalayan şarkıcı bu platformda 1 milyar rakamına ulaşan ilk kişi olmuştu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.