gazetemag tv

ABD’de Mechanical Turk farkı

Mechanical Turk, Silikon Vadisi’nde yaşayan 4 mühendisin, dinleyerek büyüdükleri Türkçe pop-rock eserlerini ABD’nin bati yakasına götürmek amacıyla kurdukları bir grup.

Turkcell’in resmi müzik grubu Celloband’in eski bateristi Sonat Karakaş’ın, Shuffle grubunun gitaristi Can Yücel ve basçısı Utku Deniz Küçük ile bir araya gelmesiyle grubun ilk tohumları atılmış oldu. Daha sonra, “Üç Boyutlu Yalnızlık” isimli albümüyle bilinen Kaan Tarıman’ın gruba solist olarak katılmasıyla Mechanical Turk, ABD’deki dinleyicileriyle buluşmak için artık hazırdı.

Mechanical Turk1

İlk konserini geçtiğimiz aylarda San Francisco’da veren grup, daha büyük bir kitleye hitap etmek için 30 Ocak 2016 tarihinde San Francisco’nun köklü mekanlarından Brick & Mortar’da sahne alacak. Grubun menajerliğini üstlenen eski Turkcell çalışanı Özlem Konan, Mechanical Turk konserlerini ABD’nin diğer büyük şehirlerine de taşımayı hedefliyor.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.