ABD Başkanı Trump, Elon Musk’a destek verdi

Trump, California eyalet yönetimine koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine rağmen Tesla’nın üretime yeniden başlamasına izin vermesi için çağrı yaptı: California, Tesla ve Elon Musk’a üretim tesisini açması için hemen izin vermeli. Bu çok hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmalı.

Tesla’nın Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Elon Musk’ın, Kovid-19 yasağına rağmen California’da araba üretimine başlayacağını açıklamasının ardından, ABD Başkanı Trump da yaptığı Twitter paylaşımı ile Musk’a destek verdi.

Trump “California, Tesla ve Elon Musk’a üretim tesisini açması için hemen izin vermeli. Bu çok hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmalı.” ifadesini kullandı.

“HERKESİN İŞİNE DÖNMESİNİ İSTİYORUZ”

ABD’nin dünya genelinde en çok Kovid-19 testi yapan ülke olduğunu vurgulayan Trump, “Ülkenin birçok yerinde Kovid-19 vakaları ve ölümleri düşüyor. Ülkemiz bir an önce ekonomisinin faaliyete geçmesini ve herkesin işine dönmesini istiyor. Biz de bunu güvenli bir şekilde yapıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

Musk, Kovid-19 salgını nedeniyle ‘zaruri olmayan’ iş yerleri ve fabrikaların kapalı tutulması talimatına rağmen, dün tekrar elektrikli araba üretimine başlayacağını duyurmuştu.

Twitter paylaşımında Musk ”Ben de bugün herkes gibi sahada olacağım. Biri tutuklanacaksa o kişinin ben olmasını istiyorum” ifadesiyle California eyalet yönetimine meydan okumuştu.

Daha önce de California eyaleti yetkililerine Tesla’nın üretime başlamasına izin verilmesi çağrısında bulunan Musk, aksi takdirde şirketin Alameda bölgesindeki tek üretim tesisini Teksas ya da Nevada’ya taşımakla tehdit etmişti.

YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler