A1 Capital’de borsacı Belgin Maviş ve Güven Akat neden kovuldu?

A1 Capital’de Genel Müdür Yardımcısı Belgin Maviş ve Finansman Müdürü Güven Akat’ın iş akdilerinin sonlandırıldığı açıklandı.

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yollanan duyuruda, Belgin Maviş ve Güven Akat’ın iş akitlerinin bugün itibariyle sonlandırıldığı, kurumla ilişkilerinin kesildiği açıklandı.

Açıklamada söz konusu kararın gerekçesi de yer aldı. Buna göre, Belgin Maviş ve Güven Akat’ın şahsi medya hesaplarında yaptıkları canlı yayında, grup şirketleri ile ilgi olarak kurumun etik kuralları ile bağdaşmayan, bilgi ve onay dışında ifadelere yer verdikleri ifade edildi. Açıklamada ‘iç kontrol süreçleri’nin işletildiği bilgisi de vurgulandı.

Belgin Maviş Genel Müdür Yardımcısı, Güven Akat ise Finansman Müdür olarak görev yapıyordu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.