gazetemag tv

7’nci operasyonda Tunceli ‘Abluka’ya alındı

Eren Abluka Operasyonları’nın 7’ncisi Tunceli’de ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tordumlu’ adına başlatıldı.

ANKARA (İGFA) – İçişleri Bakanlığı, Tunceli’de 622 personelin katılımıyla Eren Abluka-7 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Burak Tordumlu Operasyonu başlatıldığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, operasyonda Tunceli İl Jandarma Komutanlığınca; Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 622 personel 40 operasyonel tim görev aldığı kaydedildi.

Operasyonun ilk gününde, Tunceli ili Buzlutepe bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetinde tespit edilen 5 sığınakta çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildiği belirtilirken, yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Abluka operasyonları kararlı bir şekilde başarıyla devam ettiği vurgulandı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.