7326 Sayılı Yapılandırma Kanunu için Son Başvuru 30 Eylül 2021

7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun hükümlerinden yararlanmak için öngörülmüş olan başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 27/08/2021 tarihli ve 31581 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 4420 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile bir ay uzatılmıştır.

7326 sayılı Kanun ile;
Vergi ve Ceza Borçlarının Yapılandırılması
SGK Prim Borçlarının Yapılandırılması,
Matrah ve Vergi Artırımı,
İnceleme ve Tarhiyat Aşamasında Bulunan Kamu Alacaklarına Başvuru,
İşletme Kayıtlarının Düzeltilmesi,
Pişmanlıkla Beyan,
Davalı Borçların Sonuçlandırılması,
Yeniden Değerleme,
Motorlu Taşıtlar Vergisi,
Öğrenim ve katkı kredileri,
Trafik İdari Para Cezaları,
İdari Para Cezaları,
gibi konularda kaçırılmaması gereken fırsatlar sunulmuştur.

Yapılandırma hükümlerinden yararlanmak için 30/09/2021 tarihi bitimine kadar başvuruda bulunulması ve yapılandırılan alacaklara ilişkin peşin veya ilk taksit ödemesinin 01/11/2021 tarihi bitimine kadar (31/10/2021 tarihinin hafta sonuna rastlaması nedeniyle) yapılması gerekmektedir. Diğer taksitlerin ödeme sürelerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

 

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.