70 sanatçının 100’ü aşkın eserinin sergileneceği BASELECTED sergisi açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca gerçekleştirilen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında izleyicilerle buluşmaya başlayan BASELECTED sergisi ön gösterimine Kültür Bakanı Yardımcısı Ahmet Misbah Demirci, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Kültür ve Turizm Bakanı’nın eşi Pervin Ersoy ve pek çok sanatsever katıldı.

Daha önce BASE’in ilk 5 edisyonuna katılmış Türkiye’nin 4 bir yanından sanatçıların güncel üretimlerinin yer aldığı bir seçkiden oluşan Baselected, Derya Yücel’in küratörlüğünde, resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, baskı, cam ve grafik tasarım gibi geniş bir yelpazede eserlerin bir araya geldiği 70 sanatçıya ait 100’ü aşkın eseri kapsıyor. Sergi eş zamanlı olarak base adresinden de izlenebilecek.

Sergide 12 Haziran’a kadar ‘Dilara Göl ile Mono Baskı Atölyesi’, ‘Delal Eken ile Rapido Çizim Atölyesi’, ‘Çiğdem Akgün ile Kolaj Portre Atölyesi’ ve ‘Seda Boy ile Seramik Figür Heykel Atölyesi’ gibi halka açık ve ücretsiz sanat atölyeleri de yer alacak. Atölyelere katılmak isteyenler ‘base.ist’ web adresinden ön kayıt yaptırabilecek.

BASELECTED sergisi, bu sene 53 farklı kültür sanat kurumunun da katılımıyla 84 noktada gerçekleşecek ve 4 bin 500’ün üzerinde sanatçı ile bin 500’den fazla etkinlik yapılacağı Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında 28 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sergi ziyaret ve atölye katılımı ücretsiz.

Adres:

Cercle d’Orient, Grand Pera

İstiklal Cad. No:56-58, Beyoğlu

Sergi ziyaret saatleri: 11:00-19:00

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.