57. Türk Pediatri Kongresi KKTC’de Yapılıyor

Türk Pediatri Kurumu Derneği tarafından düzenlenen 57. Türk Pediatri Kongresi 22-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında KKTC’de gerçekleşecek.

Türkiye’deki en eski ve en köklü pediatri derneği olan Türk Pediatri Kurumu Derneği, 57. Ulusal Kongresini fiziki olarak 22 – 26 Mayıs 2022 tarihlerinde KKTC’de düzenliyor. Limak Deluxe Hotel’de düzenlenecek ve 4 gün sürecek kongreye yoğun katılım bekleniyor.

Türk Pediatri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Haluk Çokuğraş, “Yıllardır yüksek sayıda katılımcılarla çok başarılı kongreler düzenledik. Bu kongreler pediatri alanındaki yeniliklerin tüm çocuk hekimlerine ulaştırıldığı ama aynı zamanda da hekimler arasındaki dostlukların ve iletişimin sağlamlaştırıldığı etkinlikler olarak biz çocuk hekimlerinin belleğinde unutulmaz izler bıraktı. 2 yıldır hepimiz pandeminin yarattığı olumsuz koşullarda çalışmaya devam edip, zor şartlar altında çocuklarımızın sağlığı için emek vermeye devam ederken bir araya gelip bilgi dağarcığımızı zenginleştirecek fiziki kongrelerden maalesef uzak kaldık. 2 yıllık aradan sonra 22-26 Mayıs 2022’de Kıbrıs’ta buluşacak olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz”dedi.

4 gün sürecek ve 2 bine yakın katılımcının yer alması öngörülen kongre programı da oldukça zengin. Kongre boyunca 7 farklı salonda devam edecek yoğun bilimsel toplantıların yansı sıra katılımcıların, Beslenme, Yeni Doğan, Yoğun Bakım, Gelişimsel Pediatri, Alerji, Bağışıklama ve Pediatrik Kardiyoloji Kurslarına katılma imkanı da olacak.

Bilgi verici yoğun bilimsel programlar ve çeşitli kurslar ile zenginleşenkongrede hoş bir sürpriz de yer alıyor. Kongre boyunca tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının katılımına açık olan bir “Öykü Yarışması” düzenleniyor. İnsanlığın yaşadığı en büyük kabuslardan birisi olan Coronavirüs Pandemisinde yaşananların sağlık çalışanları açısından kayıt altına alınmasını amaçlayan öykü yarışmasının konusu Pandemide Hekim Olmak. Tüm hekimler ve sağlık çalışanlarının en çok iki öykü ile katılabileceği yarışmaya başvuran bütün öyküler Türk Pediatri Kurumu tarafından kitaplaştırılacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.