5. Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri sahiplerini buldu

BHS Grup ile Türkiye-Azerbaycan Strateji ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen 5. Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri sahiplerini buldu.

Bu yıl Türkiye-Azerbaycan Strateji ve Ekonomi Kulübü tarafından 5. düzenlenen Türkiye-Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Gecesi’ne müzik, sinema, tiyatro, TV, iş dünyası ve siyaset alanında başarılara imza atmış kişi ve kuruluşlara çeşitli dallarda ödülleri verildi.

Şişli’de bir otelde gerçekleştirilen tören, Türkiye ve Azerbaycan milli marşlarının söylenmesiyle başladı.

Törende konuşan BHS Grup Kurucu Başkanı Atakan Taşur, Karabağ Zaferi kutlamasıyla beraber “iki devlet bir millet” şuuru altında geceyi düzenlediklerini söyledi.

Amaçlarının, Türk dünyasına anlamlı bir proje sunarak dünya kamuoyuna bölünmez bütünlüğü duyurmak olduğunu dile getiren Taşur, “İki ülkenin sanat, siyaset, spor, medya ve iş dünyasının en iyileri organizasyonda mükafatlara layık görülecekler. Gecemizin diğer ödül gecelerinden farkı, biz milli şuurumuzu, Turan’a, Türkçülüğe bakış açımızı, emeklerimizi bu geceye yansıttık. Azerbaycan’da, Karabağ Savaşı’nda şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize saygı ve sevgilerimizi sunuyorum” diye konuştu.

Türkiye-Azerbaycan Strateji ve Ekonomi Kulübü Genel Başkanı Koray Bozat ise “Azerbaycan ile Türkiye’nin kadim kardeşliğini nasıl daha ileriye götürebiliriz?” düşüncesiyle ödül gecesini düzenlediklerini vurgulayarak, “Bu seneki organizasyonun amacı ve daha fazla önemi, yavru vatan Kıbrıs’ın da bu sene dahil olması. ‘Üç devlet bir millet’ anlayışıyla bu seneki organizasyonumuzu ve gecemizi düzenliyoruz. Çok mutluyuz.” dedi.

Gecede, “Yılın En İyi Belediye Başkanı” ödülüne Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, “Türkmeneli Özel Başarı ve Onur Ödülü”ne Irak Meclis Üyesi Erşat Salihi, “Yılın En İyi Kadın Bürokratı” ödülüne Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan, “Yılın En İyi Dizi Oyuncusu” ödülüne Oktay Kaynarca layık görüldü.

70 kategoride sanat, siyaset, iş ve spor camiasından katılımcılara ödül takdim edildi.

“Yaşam Boyu Siyaset Onur Ödülü”ne layık görülen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, meydana gelen deprem dolayısıyla geceye katılamadı.

Haber Global spikeri Emre Buga’nın sunduğu gecede ödül alanlar hatıra fotoğrafı çektirdi.

blank blank blank

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.