5 Kıtada Faaliyetlerini Sürdüren Mono Steel, Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Dünyaca ünlü projelerde kendisine yer bularak Türk ekonomisine katkı sağlayan ve hedeflerini her geçen gün daha da büyüten Mono Steel, Sakarya’da yeni bir tesis daha hizmete soktu.

Dünyanın 5 kıtasında 70’den fazla ülkeye ihracat yapan, Seattle Ship Canal Water Quality Projesi (Amerika), Grand Paris Express (Fransa), Snowy 2.0 Hidroelektrik Santrali (Avustralya) gibi önemli projelerde yer alan Mono Steel, Sakarya’daki üretim tesislerine bir yenisini ekledi. Geçtiğimiz Eylül ayında Sakarya Ferizli’deki üretim tesisini tam kapasite olarak çalıştırmaya başlayan Mono Steel, yine Ferizli’de boyahane olarak kullanılmak üzere yeni bir üretim tesisi açtı.

Ferizli 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 15.000 metrekare büyüklüğündeki tesis, boyahane ve sevkiyat merkezi olarak hizmet verecek. Yeni tesisle istihdamını da artıran Mono Steel, yıl sonu ciro hedeflerine de Eylül ayı itibariyle ulaşmış olacak.

Taleplerin artması nedeniyle yatırım hedeflerini öne çeken firmanın CEO’su ve kurucu ortağı Mustafa Toprakçeken; “Ekonomimizi güçlendirmek adına geçtiğimiz aylarda bir karar almış; Almanya’daki tesislerimizi durdurup sadece Türkiye’de üretimlerimizi devam ettirmeye başlamıştık. Yeni anlaşmalar ve mevcut projelerimiz nedeniyle üretim tesislerimizi hedeflediğimizden daha erken büyütmemiz gerekti. Şuanda devam eden büyük projelerimiz var. Bu projeler için tam kapasite çalışıyoruz. Londra, Viyana, Malta ve Nijerya’da da yeni anlaşmalar yaptık. Bu sebeple de, yine Sakarya’da, Mono Steel’in doğduğu topraklarda, bir tesis daha açtık. Yeni tesisimizin hem Sakarya’ya hem de ekonomimize daha fazla katkı sağlamasını umuyoruz “ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.