40 programı İngiltere yolculuğuna hazırlanıyor

Bloomberg ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan ve Aslı Şafak'ın sunduğu Aslı Şafak'la İşin Aslı programına yapımcı ve yönetmen Şafak Bakkalbaşıoğlu ile Oyuncu İlay Erkök konuk oldu.

Programda Aslı Şafak “Yapımcımı konuk aldım çünkü büyük bir başarıya imza attılar. ilk defa benim programımda açıklamak istiyorum. Özgün Türk formatı olan 40 Programı yurt dışına açıldı ve dünya devi bir yapım şirketi tarafından İngiltere’ye ve İrlanda’ya satışı imzalandı.” diyerek 40 programı tasarlayan ve yapımcılarından Şafak Bakkalbaşıoğlu’na süreci sordu.

Bakkalbaşıoğlu: Türk Televizyonculuğu için önemli bir gün. Çünkü 40 aslında bir talk show formatı. Biraz oyunlaştırılmış hard talk ve talk show kalıplarını biraraya getirmiş grafik paketiyle, sürelerle sayılarla süslenmiş bir format. Zaten bu nedenle geçen sene Cannes’da tüm dünyaya Fresh bölümünde binlerce özgün format arasında ilk 11 e kaldı ve dünyaya lansmanı yapılan ilk talk show formatı oldu. Şimdi de İngiltere’ye yolculuğuna hazırlanıyor.

blank

40 PROGRAMI ULUSLARARASI TELEVİZYON KANALLARINDA ADINDAN ÇOK SÖZ ETTİRMEYE HAZIRLANIYOR!

Geçtiğimiz sezon Cnn Türk ekranlarında yayın hayatına başlayan ve yayınlanır yayınlanmaz Cannes’da düzenlenen televizyon sektörünün en önemli fuarlarından biri olarak kabul edilen MipTv Format fuarında en iyi formatlar arasında gösterime giren 40 programı bu sezon da Haber Global ekranlarında Jülide Ateş’in sunumuyla ekranlara gelmeye başladı. Yayınlandığın günden itibaren her bölümü seyirci tarafından büyük ilgi görüyor sosyal medyada trend topic oluyor.

40 PROGRAMININ ALMANYA’DAN SONRA İNGİLTERE VE İRLANDA’YA SATIŞI YAPILDI!

Tasarımı BBO Yapım Şafak Bakkalbaşıoğlu ve Mahperi Altun Uçar’a ait olan 40 programı ekrandaki başarısına bir yenisini daha ekledi. Program Lucid Dream Entertainment tarafından İNGİLTERE VE İRLANDA’YA satıldı. Dünyaca ünlü dev yapım şirketi ile anlaşma yapılarak İngiltere’nin en önemli TV kanallarından birinde önümüzdeki günlerde ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Yapım Şirketi ve kanalın ismi gizlilik sözleşmesi gereği şimdilik açıklanamıyor.

Mahperi Altun Uçar – Şafak Bakkalbaşıoğlu
Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.