4. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni Başladı

4-7 Ağustos tarihlerinde kutlanacak olan 4. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni, çelenk sunma töreni ile başladı.

Karaman Belediyesi’nce bu yıl 4.’sü düzenlenen Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni, Cumhuriyet Parkı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Belediye Başkanı Savaş Kalaycı ve Türksoy Genel Sekreteri Sultan Raev tarafından Atatürk anıtına konulan çelengin ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Etkinlikler kapsamında çelenk sunma töreninden sonra Türksoy el sanatları sergisinin açılışı yapıldı. Türkçe Parkı’nda açılan sergide, Türksoy tarafından hazırlanan el emeği göz nuru yöresel eserler katılımcıların ve sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Buradaki programın ardından Türksoy heyeti, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’yı makamında ziyaret etti.

4. Uluslararası Karaman Türk Dünyası Şöleni; bugün (4 Ağustos 2022 Perşembe) akşam saat 21.00’de, Kemal Kaynaş Stadyumu önünden başlayıp 15 Temmuz Aktekke Demokrasi Meydanı’na kadar yapılacak olan Türkçe Aşkı, Vatan Aşkı Yürüyüşü ile Türk Cumhuriyetlerinden gelen grupların tanıtımı ve Güreş müsabakası ve final ödülü programları ile devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.