350 Yıl Sonra Moliere Tatavla Sahne’de

Samimiyet mi samimiyetsizlik mi?
İyilik mi kötülük mü?
Gerçek mi yalan mı?
İnsanlar içinde mi ‘İnsandan Kaçan mı’?

Moliere’in ‘’Le Misanthrope – İnsandan Kaçan’’, Yiğit Sertdemir rejisi ve Tatavla Tiyatro oyuncularının performansıyla Şubat ayında seyirciyle buluşuyor.

Tiyatro dünyasının dahi yazarları arasında yer alan Moliere’in en olgun eseri olarak bilinen ‘’Le Misanthrope – İnsandan Kaçan’’, Tatavla Tiyatro prodüksiyonu ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Usta yönetmen Yiğit Sertdemir’in rejisi ve Tatavla Tiyatro oyuncularının performansıyla izleyeceğiniz ‘‘İnsandan Kaçan’’, Paris Palais-Royal Sahnesi’ndeki ilk sahnelenişinin 350. yıl dönümünde 8 Şubat Pazartesi 20:30’da Tatavla Sahne’de perde açacak.

Fransız aristokrasisinin ikiyüzlülüğünü ortaya koyan yapıt, genel anlamda tüm insanların paylaştığı zayıf noktalara dikkat çekmektedir: samimiyetsiz olma halleri…
‘‘İnsadan Kaçan’’, kah güldürürken kah hüzünlendirmeyi başarabilen sayısız eserler arasında.

Neşeli bir havada, ancak yine de özünde bir buruklukla ele alınmış bir karakter komedyası özelliği taşıyan ‘‘İnsandan Kaçan’’, Moliere’in diğer oyunlarından ayrışıyor…

ŞUBAT’TA TATAVLA SAHNE’DE

Şubat ayı boyunca seyirciyle buluşacak olan oyunu Altıdan Sonra Tiyatro ve Kumbaracı50’nin kurucularından, Şehir Tiyatrosu sanatçısı, oyuncu, yazar ve yönetmen Yiğit Sertdemir sahneye koyuyor. Farklı bir hareket düzeniyle seyirciyle buluşacak oyunun koreografisi Senem Oluz’a, sahne tasarımı Candan Seda Balaban’a, oyunun müzikleri ise Serkan Okanar’a ait.

İnsanların ve dünyanın kokuşmuşluğunu mizahın gücüyle kaleme alan Moliére’in dünyasını, usta yönetmen Yiğit Sertdemir bambaşka bir eğlencenin içine sokarak sahnede seyirciye adeta karnaval havası yaşatıyor.

Yazan: Moliere
Çeviren: Bedreddin Tuncer
Yöneten: Yiğit Sertdemir
Sahne Tasarım: Candan Seda Balaban / Yiğit Sertdemir
Giysi Tasarım: Candan Seda Balaban
Koreografi: Senem Oluz
Müzik: Serkan Okanar
Işık Tasarım: İsmail Oğuz

Yardımcı Yönetmen: Müge Arslan
Oyuncular: Ali Murat Altunmeşe
Ayça Bildik
Başak Kalkan
Ekremcan Arslandağ
Erhan Özkoç
Eraslan Sağlam
Giray Altınok
Kerem Özdoğan
Ömer Akgüllü
Şebnem Usanmaz
Tuba Zehra Sağlam
Ulaş Akşit
Yasemin Yeşilgöz
Yeşim Egemen Özaydın

Asistanlar: Ayça Bildik
Başak Kalkan
Yasemin Yeşilgöz

Fotoğraf: Ertuğrul Dinler
Genel Koordinatör: Nil Görkem Gün

8 Şubat Pazartesi 20:30’da ilk gösterimini yapacak oyunun biletlerine Biletix satış noktalarından ve Tatavla Sahne gişeden ulaşabilirsiniz.

Bu ayın diğer temsilleri ise şöyle:

14 Şubat Pazar 16:00
21 Şubat Pazar 16:00
27 Şubat Pazar 20:30

Bilgi için

Firuzağa Mah. Taktaki Yokuşu
No: 2B Cihangir/Beyoğlu
0 212 233 52 30 – 0 555 735 40 49

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.