30 yıl sonra tırnaklarını kesti

ABD’li Ayanna Willims, 2017 yılında ‘dünyanın en uzun tırnaklarına sahip’ unvanını aldı. 7 metre 33 cm uzunluğunda tırnakları olan Ayanna Willims, bakım için 20 saat harcadığı tırnaklarını 30 yıl sonra kesti.

ABD’de yaşamını sürdüren Ayanna Williams, 30 yıl boyunca tırnaklarını uzattı. 7 metre 33 cm uzunluğunda tırnakları olan Ayanna, 2017 yılında ‘Dünyanın en uzun tırnaklara sahip’ unvanını aldı.

Ayanna Williams, 30 yıl sonra tırnaklarını kestirdi. Williams 7 metre 33 cm uzunluğundaki tırnaklarının bakımı için 20 saat manikür yaptırıyordu.

ABD’nin Teksas eyaletindeki Houston şehrinde yaşayan Ayanna Williams, 2017’de 5,7 metrelik tırnaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Görenleri iki kez şaşırtmayı başaran Williams, 30 yıl sonra tırnaklarını kestirdi. Tırnak kestirme işlemi ise, Fort Worth bölgesindeki bir dermatologda tarafından gerçekleştirildi. Kesimde testere kullanıldı. Williams 7 metre 33 cm uzunluğundaki tırnaklarının bakımı için 20 saat manikür yaptırırken, tırnaklarını boyamak için ise iki şişe oje sürüyordu.

ARTIK KURTULABİLİRİM

Hayatını zorlaştıran tırnaklardan kurtulmaya karar verdiğini ifade eden Williams, “Uzun haldeki tırnaklarımla bulaşık yıkamak, çarşaf sermek gibi gündelik ev işlerini yapamıyorum. Rekor hedefim vardı. Onu da gerçekleştirdiğime göre artık tırnaklardan kurtulabilirim” dedi.

 

YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler