30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü Karaman’da da coşkuyla kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları; saat 09.00’da, Cumhuriyet Parkı’ndaki Atatürk anıtına Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ve Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın çelenk sunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Valilik makamındaki Tebrikat Töreni’yle devam eden programın ardından; Vali Tuncay Akkoyun, Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve İsmail Atakan Ünver ile Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, protokol üyeleriyle birlikte törenin yapılacağı alana geçti. Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen tören, Vali Tuncay Akkoyun ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’nın halkı selamlaması ve bayramlarını kutlaması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesinin ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılarak öğrenciler tarafından şiirler okundu. Tören, Mehter takımı gösterisi, resmigeçit töreni ve Polis evindeki Kabul Töreni ile sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.