3 ilde 3 ayrı suç örgütüne yönelik operasyon: 27 gözaltı

3 İlde 3 Ayrı Suç Örgütüne Yönelik Operasyonda 27 Gözaltı

ANKARA (İGFA) – Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İstanbul, Tekirdağ ve Gaziantep polisinin düzenlediği operasyonlarda organize suç örgütleri hedef alındı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İstanbul KOM Şube Müdürlüğünce, Sancaktepe’de iş yerlerine el bombası atarak zarar verdiği ve silahla yaralama eyleminde bulunduğu tespit edilen, ÇEKDAR kod adlı Ö.B.K liderliğindeki suç örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda 3 şahsı yakaldı. Operasyonda 2 adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca ve bu tabancaya ait 2 adet şarjör, 450 adet 9 mm çapında dolu fişek, 2 adet pompalı tüfek, 25 adet kartuş, 300 gram uyuşturucu madde, Suçtan elde edildiği değerlendirilen nakit para ele geçirildi.

Tekirdağ merkezli iki ilde yapılan tefecilik operasyonunda ise aralarında örgüt elebaşının da bulunduğu 7 şahıs gözaltına alındı. Tefecilik, Kasten Yaralama, Kasten Öldürmeye Teşebbüs, Kumar Oynatmak İçin Yer Temini, Tehdit suçlarını işledikleri tespit edilen ve liderliğini T.Y. isimli şahsın yaptığı suç örgütüne yönelik; Tekirdağ ve Edirne’de gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda; 1 adet AK-47 makineli tüfek ve 2 adet şarjörü, 5 adet tabanca, 1 adet av tüfeği, 7 senet, 1 çek, 312 adet fişek ele geçirildi.

Bakanlık düzenlenen operasyonlarda ayrıca Gaziantep KOM Şube Müdürlüğünce yürütülen operasyonda da Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti yapmak suçlamasıyla 17 şahıs gözaltına alındığını duyurdu.

Gaziantep’te gerçekleştirilen operasyonda ise 3 adet tabanca, 1 adet tam otomatik silah, 2 adet av malzeme tüfeği, 1 adet kurusıkı tabanca, 600 adet fişek, 1 adet çelik yelek, 199 adet captagon hap ve çok sayıda senet ele geçirildiği öğrenildi.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.