29 Ülkeden Öğrenciler, Tether & Lugano Plan ₿ Yaz Okulu’nda!

Plan ₿ Yaz Okulu, blockchain için Y kuşağı ağırlıklı, yeni yeteneklerin yer aldığı katılımcı kitlesini yakalama hedefinde zafere ilerliyor.

İsviçre’nin Lugano Şehri’nin yanı sıra USDt ile stablecoin blokchain platformunu destekleyen teknoloji şirketi Tether Operations Limited (Tether), bugün Plan ₿ Yaz Okulu’nun, 29 ülkeden 86 öğrencinin katılımıyla yüksek bir başvuru oranına ulaştığını duyurdu. Program; yeni nesil işletmeleri, öğrencileri ve araştırmacıları kripto konusunda eğitmeyi amaçlıyor.

Sempati ve destekle karşılanan Plan ₿ Yaz Okulu, İtalya, İsviçre, Tayvan, Ukrayna, Kanada, Hollanda, Dubai, Brezilya, Meksika, Kolombiya, Avustralya ve Almanya gibi dünyanın dört bir yanından öğrenmeye hevesli öğrencilere yeni bir endüstrinin zorlukları ve teknolojik etkileriyle ilgili eğitimler verecek. Plan ₿ Yaz Okulu’nun gördüğü büyük ilgi, Bitcoin ve blokchain teknolojisine olan küresel ilgi ve endüstrinin inceliklerini ele almak için farklı programlara ihtiyacın göstergesi olarak kabul ediliyor.

Plan ₿ Yaz Okulu’na katılan öğrencilerin üçte birinin kadın olmasının yanı sıra, önemli bir kısmının ekonomi, finans, pazarlama iletişimi ve hukuk alanlarında eğitim almış olması dikkati çekiyor. Programın farklı eğitim ve mesleki demografilerden gelen açısından ilgi odağı olması, Bitcoin ve blok zincir teknolojisine gösterilen ilginin bir yansıması olarak işaret ediliyor.

Programa katılan İtalyan öğrenci Rodrigo Pecoraro “Plan ₿ Yaz Okulu bana dünyanın her yerinden insanlarla iletişim kurmak, blockchain ve kripto endüstrisi hakkındaki bilgilerimi derinleştirmek için harika bir fırsat sağladı.” şeklinde konuştu; varlık yönetimi geçmişinden gelen biri için, dijital ekonomideki varlıkları yönetmenin yeni yolunu görmenin çok ilginç olduğunu sözlerine ekledi.

Tayvanlı bir gazeteci olarak programa katılan Lisa Lin, öğrencilerin programdan memnun kaldığını belirterek herkesin bilgi paylaşımı yaptığına dikkat çekerek, özellikle Tether uyum eğitmeninin sektördeki ve dünyadaki düzenleme yapılarıyla ilgili verdiği net resimden keyif aldığını belirtti.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether, eğitimin inovasyonun anahtarı olduğunun farkında olduğunu belirterek; blockchain ve merkezi olmayan teknolojileri anlamaya çalışan yeni nesil yeteneklerle doğrudan çalışmaktan çok memnun olduğunun altını çizdi. Ardoino, “bu programın amacı, insanları web3 şirketlerine katılmaya veya şu anda mevcut olan çok sayıda açık kaynaklı teknolojiyi kullanarak kendi girişimcilik yolculuğuna çıkmaya teşvik etmekti.

Endüstri olarak, yeni geliştiriciler ve yeni liderler için gerekli araçları sağlamak bizi sorumluluğumuz ve Plan ₿ Yaz Okulu bunu Lugano’da gerçeğe dönüştürmek için ilk adımı attı.” şeklinde konuştu.

Franklin University Switzerland (FUS) ile ortaklaşa düzenlenen Plan ₿ Yaz Okulu, yeni bir genç kuşağı ağırladı. Ekonomik veya finansal bir geçmişin yanı sıra pazarlama, iletişim veya hukuk alanlarından gelen öğrenciler, Y kuşağının büyük bir bölümünü (20’den fazla) oluşturuyordu. Yakın bir zamanda Piplsay tarafından yapılan bir araştırma, Y kuşağının 49’unun, Z kuşağının 13’üne kıyasla kendi kripto para birimini sorguladığını gösteriyor. Yaş ortalaması 27 olan yeni mezunların ve genç profesyonellerin bu teknolojilerin gelişimini deneyimlemekle kalmayıp aynı zamanda aktif olarak yer almak ve potansiyel olarak iş bulmak istediklerini görmek önemliydi.

Franklin Üniversitesi İsviçre Mütevelli Heyeti Başkanı Kim Hildebrant, “Franklin Üniversitesi’nin etik değerleri ve sosyal sorumluluğu destekleyen en iyi 10 üniversite arasında yer aldığını, bu nedenle sosyal iyiliği teşvik ederken şeffaflığı yükseltebilecek yeni nesil teknolojiler inşa eden liderlerle birlikte çalışmanın misyon ve vizyonlarıyla çok uyumlu olduğunu belirterek, “ilk programın çıkışından ilham alıyoruz. Kampüsümüzde daha meraklı zihinleri ve hevesli geliştiricileri ve girişimcileri ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Kurs süresince öğrencilere Bitcoin protokolü, 2. katman çözümü olarak Lightning Network, stablecoin’ler, kripto para birimleri tarafından kullanılan konsensüs mekanizmaları, uyumluluk ve düzenlemeler dahil olmak üzere ekosistemin temelleri hakkında pek çok bilgi aktarıldı. Etkinlik, lansmanından sadece birkaç gün sonra, sektörün en önde gelen seslerinden bir şeyler öğrenmeye hevesli birçok kararlı zihnin dikkatini çekmeyi başardı.

Plan ₿ Yaz Okulu, Tether, Bitfinex, Città di Lugano, Polygon, Alber Blanc ve diğer sponsorlar tarafından desteklendi. Programın ardından Tether ve Lugano, Bitfinex, Città di Lugano, Polygon, Gocrypto, Alber Blanc, Casinò di Lugano ve Noku tarafından desteklenen blockchain endüstrisinin geleceğini teşvik etmeye devam amacıyla, kariyer bilgilerinin toplandığı, iş teklifleri ve staj başvurularının alındığı bir fuar düzenledi.

Lugano Belediye Başkanı Michele Foletti programın kapanışında, “Plan ₿ Yaz Okulu’nun katılımından ve sonuçlarından dolayı heyecanlıyız ve Lugano’nun önümüzdeki yıllara bir kripto ve eğitim merkezi olarak damgasını vuracağına inanıyoruz” dedi. “Bu kursun bir sonucu olarak kripto ekosistemine yeni geliştiriciler ve kurucular olarak birçok yeni yüzün girdiğini görmeyi umuyoruz.”

Tether Hakkında:

Tether, Ekim 2014’te ilk stablecoin olarak hayata geçirildi ve Mart 2018’e kadar piyasadaki tek stablecoin olarak kaldı. Tether, paraya daha modern bir yaklaşım sunarak eski finansal sistemin tahtını sallıyor. Tether, bitcoin ve Ethereum blokzincirlerine fiat para birimi-dijital nakit ekleyerek, anlık küresel işlemler gibi dijital para birimi avantajlarını, geleneksel para birimine sunarak ve fiyat istikrarı gibi geleneksel para birimi avantajlarını, dijital para birimine dahil ederek ekosisteme önemli bir katkı sağlıyor. Tether, tam şeffaflık ve uyumluluk taahhüdüyle parayla işlem yapmanın en güvenli, en hızlı ve en ucuz yolu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.