gazetemag tv

2020’de yeni telefon satmayacak! Samsung’la ilgili Türkiye iddiası!

Samsung’un, Rekabet Kurumu ile Google arasındaki kriz nedeniyle 2020 model telefonlarını Türkiye’de satışa çıkarmayacağı iddia edildi. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, karardan mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S11 ailesinin de etkilenebileceği belirtildi.

Güney Kore merkezli Samsung’un, Rekabet Kurumu ile Google arasındaki kriz nedeniyle 2020 model telefonlarını Türkiye’de satışa çıkarmayacağı iddia edildi.

Technopat’ın özel bir kaynağa dayandırdığı haberde “Geçtiğimiz günlerin en çok konuşulan konularından biri olan Android sorunu, ülkemizde faaliyet gösteren firmaları etkiliyor. Türkiye’de en çok telefon satan şirketlerin başında gelen Samsung, Google’ın Türkiye’deki Android lisansıyla ilgili gelişmeler beklendiği için, 2020 model telefonlarını Türkiye piyasasına sürmekte gecikebilir” dendi.

“SATIŞTAKİ SAMSUNG TELEFONLARI ETKİLEMEYECEK”

Haber şöyle devam etti: “Aldığımız özel bilgilere göre, tıpkı Huawei gibi Samsung da yeni duyuracağı Android işletim sistemli mobil cihazları ülkemizde hemen piyasaya sürmeyecek. Bu gelişmeler mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S11 ailesi gibi önemli akıllı telefonları etkileyebilir.

Google ve Rekabet Kurumu anlaşmaya varıp, lisans konusundaki problemler aşılana kadar, ülkemizde yeni Android cihazları göremeyebiliriz. Konu ile ilgili olarak Samsung tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu özel durum elbette ki şu an satışta olan Samsung telefonları etkilemiyor. Samsung’un konu ile ilgili açıklama yapması halinde haberimizi güncelleyeceğiz.”

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.