19 Mayıs Çiftlikköy’de Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Çiftlikköy’de coşkuyla kutlandı. Hava muhalefeti nedeniyle alınan karar doğrultusunda Çiftlikköy Belediyesi Düğün ve Konferans Salonu’na alınan bayram kutlamalarına Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin’in yanı sıra Garnizon Komutan Vekili Hv. Pilot Bnb. Ümit Çelen, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Şahinal gerçekleştirdi. Lise öğrencileri tarafından okunan şiirlerin ve gençlik adına yapılan konuşmanın ardından ilçe genelindeki lise öğrencileri arasında yapılan sosyal, kültürel ve sportif yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri takdim edildi. Minik öğrencilerin gerçekleştirdiği jimnastik gösterileri büyük beğeni toplarken, öğrencilerden oluşan halk oyunu ekibi de Amasya yöresi oyunlarıyla sahnede yer aldı. Çiftlikköy Belediyesi Karate Takımı sporcuları da tatamide kata ve kumite etkinliklerini sergiledi.

19 Mayıs’ın, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adı olduğunu ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize armağan ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.