14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü sebebiyle Malkara Ziraat Odası tarafından Hükümet Önünde Çelenk Sunma töreni gerçekleştirildi.

14 Mayıs 2022 Cumartesi günü saat 11.00’de gerçekleştirilen törene, Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara İlçe Emniyet Müdürü İsa Karasu, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Siyasi Parti Başkanları, STK Başkanları ile Temsilcileri, Dernek Başkanları, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Çelenk sunam töreni, Atatürk Anıtı önüne Malkara Ziraat Odası, S.S. 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi ve 209 Sayılı Malkara Tarım Kredi Kooperatif çelenklerinin sunulması, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm aziz şehitlerimiz adına yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Çelenk Sunma Töreni, Malkara Ziraat Odası Meclis Başkanı Teoman Kesebir’in yapmış olduğu günün anlam ve önemi belirten konuşmasının ardından sonra buldu.

Çelenk Sunma programının ardında Malkara Ziraat Odasını ziyaret eden Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “İçinde bulunduğunuz süreçte emekleriyle toprağı yoğuran çiftçilerimizin kıymetini ve önemini en derinden hissediyoruz.

Tarım politikalarının iyileştirildiği, çiftçilerimize hak ettikleri değerin verildiği ve alın terinin karşılandığı bir yıl olmasını temenni ediyor, tarım eko sistemini ayakta tutan tüm Çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.” diyerek Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz’e hediyesini takdim etti.

Malkara Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz ise duygu ve düşüncüleri için Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a teşekkür edip, çiftçilerin hakkını sonuna kadar koruyarak, kendilerine destek olacaklarını belirtti.

İstek, dilek ve temennilerinden ardından 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü kutlama programı, Malkara Ziraat Odasında verilen ikramların ardından son buldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.