YouTube / gazetemag tv

12 günlük erkek bebek bir maymun tarafından kaçırılarak öldürüldü

Hindistan’da annesi tarafından emzirilen 12 günlük erkek bebek bir maymun tarafından kaçırılarak öldürüldü.

Hindistan’ın Runkata kasabasında bir grup maymun bir eve girerek dehşete neden oldu. Eve giren maymunlardan biri annesi tarafından emzirilen bir bebeği alarak kaçtı. Çevredekilerin taşlı sopalı kovalamacası sonuç vermedi.

Euronews’in haberine göre, mahallelinin peşinden koştuğu maymun bebeğin başını ısırarak yere fırlattı. Başı kanlar içinde kalan bebek hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Yerel akvisitler büyüyen kentler nedeniyle doğal yaşam alanları kaybolan maymunların giderek saldırgan hale geldiklerini kaydediyor. Yemek arayışıyla sokaklarda gezen maymunların insanlara da saldırdığı kaydedildi.

Maymunların kentteki beş tren istasyonu, hastaneler ve yolları işgal ettiğini söyleyen yerel halk, yetkililerden soruna çözüm bulmasını istedi.

Geçen mayıs ayında da iki turist Hindistan’da maymunların saldırısına uğramıştı.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.