11 çeşit yeni iPhone modeli onaylandı

XS ve XS Max’ın yerini alacak olan modeller üç arka kamera ile gelecek.

Her yıl sonbaharda tanıtım yapan iPhone’un 11 yeni modeli Avrasya Ekonomik Komisyonu kayıtlarına girdi.

Onaylanan modellerin kodları da belli oldu. Buna göre; A2111, A2160, A2161, A2215, A2216, A2217, A2218, A2219, A2220, A2221, A2223 yeni model kodları olacak.

APPLE SÜRPRİZ YAPACAK MI?

Sözcü’de yer alan habere göre iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinin yerini alacak üç yeni model sırasıyla 6.1 inç LCD ekrana, 5.8 inç OLED ekrana ve 6.5 inç büyüklüğünde OLED ekrana sahip olacak.

XS ve XS Max’ın yerini alacak olan modeller üç arka kamera ile gelecek. iPhone XR‘ın yerini alacak olan yeni uygun fiyatlı model ise çift arka kameraya sahip olacak. Yani, iPhone XS’te kullanılan arka kamera bu modele taşınacak. “Peki, neden 11 tane model numarası var?” sorusunun cevabı ise “Bazı bölgelerde ( Amerika / Avrupa ) model numaralarının farklılık gösteriyor olması” oldu.

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
YORUM
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.