10 Ağustos’ta sağlık ve zindelik konusunda neler başardığımızı göstermek için sabırsızlanıyoruz

Samsung Electronics Mobil Deneyim Başkan Yardımcısı ve Sağlık Ar-Ge Ekibi Başkanı TaeJong Jay Yang:

Samsung Electronics Mobil Deneyim Başkan Yardımcısı ve Sağlık Ar-Ge Ekibi Başkanı TaeJong Jay Yang, sağlık ve zindelik alanında dünya çapında yaşanan değişime odaklandığı son yazısında, önemli bilgiler paylaştı. Yang, kullanıcıların pandemi sonrasında değişen alışkanlıklarına vurgu yaparken, teknolojinin sağlık konusunda sunduğu benzersiz faydaları ilk kez paylaştı.

Samsung Electronics Mobil Deneyim Başkan Yardımcısı ve Sağlık Ar-Ge Ekibi Başkanı TaeJong Jay Yang, kaleme aldığı blog yazısında kullanıcıların sağlık ve zindelik konusunda değişen bakış açılarını inceliyor. Gelecekteki ihtiyaçları şimdiden öngördüklerini belirten Yang, yeni dönemdeki çalışmalarına dair planlarını bakın nasıl aktarıyor…

“Samsung olarak, önümüzdeki günlerde kullanıcıların sağlıklı yaşam ve fitness rutinlerini de kapsayan günlük hayatlarını destekleyecek en yeni ürünlerimizi tanıtmaya hazırlanıyoruz. Bu özel etkinlikten hemen önce sağlık yolculuğumuzdaki felsefemizi ve ilerlemelerimizi de kullanıcılarla paylaşmak istiyoruz. Öncelikle, Dünyamızın wellness alanında yeni bir döneme girdiğini görüyor, sağlık konusuna yaklaşımın önemli bir şekilde değiştiğini gözlemliyoruz. Zira, geçmişte sağlık tek bir tanımı olan, genel geçer bir konseptti. Şimdi ise birçoğumuz, sağlık ve zindeliği bizler için ne ifade ettiğiyle tanımlıyoruz. Samsung olarak, bu değişimi odağımıza alıyor, herkesin kendi sağlık hedeflerine ulaşması için çalışıyoruz. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu kaynaklara erişmesine imkan sağlamak için tutkulu bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bu doğrultuda Galaxy Watch akıllı saat serimiz ve yeni ürün portföyümüzle kapsayıcı bir sağlık deneyimi oluşturmaya odaklandık. Kullanıcıların sağlık ve zindelik hedeflerine ulaşması içinde 3 ana alan belirledik. Bunlar; sensör inovasyonu, bağlantılı sağlık ve zindelik uygulamaları ile çeşitli işbirlikleri.

“Daha anlamlı içgörüler elde etmek için çığır açan sensör teknolojileri geliştiriyoruz”

“Sağlık konusunda alışkanlıklar elde etmek ve hedeflere ulaşmak için, kendimizi daha iyi tanımamız gerekiyor. Samsung olarak, bunu gerçekleştirmek için geliştirdiğimiz BioActive Sensör ile yeni bir deneyim sunuyor, daha anlamlı iç görüler elde etmek için çığır açan sensör teknolojileri geliştiriyoruz. BioActive Sensör doğru ve kapsamlı veriler sunarken kullanıcıların sağlık yolculuklarında faydalanabilecekleri uygulanabilir iç görüler ve yönlendirmeler sağlıyor.

İlk olarak Galaxy Watch4 ile tanıtılan BioActive Sensör 3 farklı özelliği birleştiren tek bir çip kullanıyor. Bu çip sayesinde; Optik Kalp Hızı (PPG), Elektriksel Kalp Sinyali (ECG) ve Biyoelektriksel Direnç Analizi (BIA) ölçümleri bir arada gerçekleştirilebiliyor. Gelişmiş tasarımı performansı artırırken, 7/24 kullanımda daha kesin sonuçlar elde etmek için gerekli konforu da sağlıyor. Bu tasarım ve özellikler, kullanıcıların farkındalık geliştirmelerine, harekete geçmelerine ve hedeflerine ulaşmalarına katkı sunuyor. BioActive Sensörümüz sağlık konusunda birçok iç görü sunuyor ama biz özellikle iki alanı vurgulamak istiyoruz; Uyku ve Vücut Kompozisyonu. Uyku, genellikle sağlık rutinlerinde ikinci plana atılan bir konu olsa da bütünsel sağlık için kritik bir önem taşıyor. Samsung olarak, kullanıcılarımızın daha sağlıklı uyku uyumalarına yardımcı olmayı çok önemsiyoruz. Bu çerçevede kullanıcılarımıza uyku kalitesini artırmaya yarayan özelliklerin yanı sıra kişiselleştirilmiş bir ‘Uyku Koçluğu’ programı da oluşturduk.”

Konu spora geldiği zaman ise herkesin hedefi farklı… Bu sebeple BioActive Sensör, vücut kompozisyonunu da ölçerek kullanıcıların fiziksel sağlıklarına ilişkin daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. Böylece, sporu sadece kilo vermenin ötesine taşıyor. Sensör korunan kilonun, kas oranının, yağ kaybının ve vücuttaki su seviyesinin belirlenen hedeflere göre ölçümlenmesi için mikro elektrik dalgalar yolluyor, kullanıcıların onlar için önemli olan hedefler doğrultusunda ilerlemesine yardımcı oluyor. Bütün bu geliştirmelerde kullanıcıların bilgi güvenliğine ve gizliliğine büyük önem veriyoruz. Toplanan bilgilerin yetkisi olmayan kaynaklara ulaşmaması için tüm bilgiler şifreli ve güvenli bir şekilde sadece o cihazda bulunuyor. Savunma sınıfı güvenlik platformumuz Knox tarafından korunuyor.

“Tüm cihazlardan erişilebilir sağlık ve zindelik takibi sunuyoruz”

“Kullanıcıların genel sağlık ve zindelik durumlarını evde, spor salonunda ya da yolda da olsalar takip edebilecekleri özellikler sunuyoruz. Global olarak 200 milyonu aşkın kullanıcısı olan Samsung Health Uygulaması, akıllı saatlerden akıllı telefonlara, tabletlerden televizyonlara kadar uzanan Samsung’un ürün gamındaki sağlık deneyiminin merkezinde yer alıyor. Spor, zindelik ve sağlık takibi özelliklerini konsolide ederek bütüncül bir sağlık merkezi olarak görev yapan uygulama, her türlü sağlık bilgisi ve aktivite verisini kaydedip birleştirerek sunuyor. Kullanıcılara bu verilerden nasıl daha fazla fayda sağlanabileceği hakkında yönlendirmelerde bulunuyor. Toplanan bilgiler kapsamlı, anlaması kolay ve kullanıcılara yönlendirecek şekilde sunuluyor. Daha fazla bağlantılı cihaz, daha benzersiz ve gelişmiş kullanıcı deneyimi anlamına geliyor. Örneğin, Samsung akıllı televizyonlarda ya da Galaxy tabletlerdeki yönlendirmelerle antrenman ya da meditasyon programınızı uygularken kalp atışınız Galaxy Watch’ta takip ediliyor. Ayrıca, büyük ekranlarda kolayca izlenebiliyor. Diğer yandan Galaxy Watch, kullanıcının uykuya geçtiğini anlayarak otomatik olarak ışıkları söndürüp, klimayı kapatabiliyor.”

“Açık iş birlikleri ile sağlık ekosistemimizi her geçen gün daha geliştiriyoruz”

“Kullanıcılarımıza mümkün olan en iyi deneyimi sunabilmek için diğer teknoloji ve sağlık liderleriyle işbirlikleri yapıyoruz. Son olarak, Google ile işbirliği yaparak ‘WearOS’ ve ‘Health Connect’ uygulamalarını beraber oluşturduk. Böylece, daha fazla kullanıcının ortak bir platforma dahil olmasını ve yeni çözümlerden daha fazla kişinin faydalanmasını sağladık.

Samsung olarak, Ulusal Uyku Vakfı, California San Diego Üniversitesi Uyku Laboratuvarı ile çalışmaya devam ediyoruz. Uyku ve kandaki oksijenle ilgili araştırmalar için California Üniversitesi ve San Francisco Hipoksi Araştırma Laboratuvarı ile iş birliği yapıyoruz. BIA araştırmaları için Louisiana State Üniversitesi, Pennington Biyomedikal Araştırma Merkezi ve Hawaii Üniversitesi Kanser Merkezi’nin de bulunduğu pek çok üçüncü parti, araştırma merkezi ve üniversite ile yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ayrıca sağlık çözümlerimizin medikal alanda kullanılabilmesi için araştırmalarımıza da kararlılıkla devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde medikal alanda kullanılabilecek daha fazla araç ve kaynak yaratmaya odaklanacağız.”

“İşimiz burada bitmedi, ileri teknolojilerle en mükemmel deneyimi sunacağız”

“Geçtiğimiz birkaç yılda dünyada pek çok kişi yeni alışkanlıklar ve ilgi alanları edindi. Bunlar arasında, fiziksel, zihinsel ve uyku sağlığı gibi farkındalık ve bilinci artıran alışkanlıklar da var. Bu değişime paralel olarak, Galaxy Watch akıllı saat serimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Ancak, işimiz burada bitmiyor, ileri teknolojilerle en mükemmel sağlık deneyimini sunmak için çalışıyoruz. Ar&Ge alanındaki inovasyon ve yatırımlarımızın yanı sıra güvenilir iş ortaklarıyla birlikte çalışıyoruz. Kullanıcı odaklı inovasyonlarımız ve açık iş birliklerimizle herkesin kendi zihin ve vücutlarını daha iyi tanımaları için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Son olarak, neler başardığımızı size göstermek için büyük bir sabırsızlık ve heyecan içindeyiz. Bu heyecanımıza ortak olmak için 10 Ağustos saat 16:00’da (TSİ 23.00’dan itibaren) Samsung.com’da yayınlanacak Galaxy Unpacked etkinliğimizi izlemeye sizi de bekliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye'nin en hızlı ve kolay okunan internet magazin medya haber gazetesi "gazetemag.com" da günün en güncel haberlerini, aynı zamanda arşivimizi takip edebilir, okuyabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz...
GazeteMAG Arşiv Haberler

Sitemizden en iyi şekilde yararlanmanız için çerez kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanmayı kabul etmiş sayılırsınız.TAMAMDetaylı bilgi için tıklayınız.